Պետր Ֆիալային Փաշինյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ»-ի նպատակը
Տիրանայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Չեխիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պետր Ֆիալայի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից։
«Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի ու Բուլղարիայի միջև քաղաքական երկխոսության շարունակականության ապահովումը, ինչպես նաև տնտեսական համագործակցության խորացումը։Կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-ԵՄ գործընկերությանը և հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցերի:
Փաշինյանը զրուցակցին ներկայացրել է տարածաշրջանային զարգացումները և Հայաստանի Կառավարության՝ տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության հաստատման ուղղությամբ նախաձեռնած քայլերը, այդ թվում՝ «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի նպատակն ու սկզբունքները:
Զրուցակիցները վերահաստատել են երկկողմ կապերի զարգացմանն ուղղված իրենց հանձնառությունը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

A meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his Czech counterpart Petr Fiala took place in Tirana on Friday.
The interlocutors attached importance to ensuring the continuity of the political dialogue between Armenia and the Czech Republic, as well as the deepening of economic cooperation, the Armenian government reported.
The parties touched upon the Armenia-EU partnership and issues related to its further development.
Pashinyan presented to the interlocutor regional developments and the steps taken by the Government of Armenia to establish stability and peace in the region, including the goal and principles of the Crossroads of Peace program.