4 բրոնզե մեդալ՝ կենսաբանության միջազգային բաց օլիմպիադայից
Ռուսաստանի Դաշնության «Սիրիուս» կրթական կենտրոնում մայիսի 10-17-ն առաջին անգամ անցկացվել է կենսաբանության միջազգային բաց օլիմպիադան, որին մասնակցել է 15 պետության 75 աշակերտ։
ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Հայաստանի թիմը ներկայացրել են 10-րդ դասարանի աշակերտ Սառա Հակոբյանը («Հերացի» ավագ դպրոց), 11-րդ դասարանի աշակերտներ Լևոն Հայրապետյանը («Հերացի» ավագ դպրոց), Անահիտ Հունոյանը ու Բաբիկ Սարգսյան («Ֆոտոն» վարժարան), Միլենա Հայրապետյանը (ԵՊՀ «ՍԹԵՄ» ավագ դպրոց) և Լիլիա Կարապետյանը (Երևանի թիվ 184 ավագ դպրոց)։
Օլիմպիադայում 4 մասնակիցներ արժանացել են բրոնզե մեդալների (Սառա Հակոբյան, Անահիտ Հունոյան, Միլենա Հայրապետյան և Լիլիա Կարապետյան):

Armenian students earned four bronze medals at the first-ever Open International Biology Olympiad held in Sochi, Russia, from May 10 to 17.
The event brought together 75 high school students from 15 countries, the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports reported.
Students Sara Hakobyan and Levon Hayrapetyan from Heratsi High School, Anahit Hunoyan and Babik Sargsyan from Photon College, Milena Hayrapetyan from YSU STEM High School and Lilia Karapetyan from Yerevan High School No. 184 represented Armenia at the Biology Olympiad.
Bronze medals were awarded to Sara Hakobyan, Anahit Hunoyan, Milena Hayrapetyan and Lilia Karapetyan. The competition featured theoretical, practical (individual) and project-based (team) rounds.
The Armenian team was led by Ruzanna Adamyan, a researcher at the Faculty of Biology at Yerevan State University.