Հայաստան նոր ցիկլոն է գալիս
Մայիսի 27-30-ին Հայաստան նոր ցիկլոն է գալիս,  երեկոյան և գիշերային ժամերին կլինեն անձրևներ։ Այս մասին հայտնում է  «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Կենտրոնի հրապարակած կանխատեսումների համաձայն, Երևանում մայիսի 26-ի ցերեկը, 27-ի գիեշրը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 27-ի երեկոյան, 28-31-ին գիշերը և երեկոյան սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 14-17 մ/վ արագությամբ։
Մարզերում մայիսի 26-ի ցերեկը, 27-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 27-ին կեսօրից հետո, 28-31-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

Заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян предупредил, что на республику надвигается новый циклон.
«27-30 мая на Армению надвигается новый циклон, дожди прогнозируются в вечерние и ночные часы», – написал он в соцсети Facebook.
Согласно прогнозам синоптиков, опубликованных Центром, в Ереване днем 26 мая и в ночь на 27 мая осадков не ожидается. Вечером 27 мая и в ночные/вечерние часы 28–31 мая ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время гроз – усиление ветра до 14–17 м/с.
В областях Армении 26 мая днем и в ночь на 27 мая погода будет без осадков. После полудня 27 мая, а также в ночные и дневные часы 28–31 мая в отдельных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы. Местами возможны сильные ливни и град. Ветер – северо-западный, 2–5 м/с, при грозах – до 18–22 м/с. Температура воздуха существенно не изменится.