Մայիսի 27-ի ցերեկը, 28-30-ին առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ
Արևմուտքից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված մայիսի 27-ին կեսօրից հետո, 28-30-ին գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների մեծ մասում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։
Երևանում մայիսի 27-ի կեսօրից հետո, 28-30-ին գիշերը և կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 14-17 մ/վ արագությամբ։ Մայիսի 31-ին, հունիսի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Մարզերում մայիսի 27-ին կեսօրից հետո, 28-30-ին գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների մեծ մասում, 31-ի գիշերը և կեսօրից հետո, հունիսի 1-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Մայիսի 27-ի ցերեկը, 28-30-ին առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ։ Հունիսի 1-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

Циклон с Запада принесет ливни, грозы и град в Армению: прогноз погоды на ближайшие дни
В связи с проникновением циклона с Запада после полудня 27-го мая, ночью и после полудня в период с 28 по 30 мая в большинстве областей Армении и в городе Ереван ожидаются кратковременные дожди и грозы, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. В отдельных регионах Армении при этом ожидаются проливные дожди, также возможен град. Во время грозы ветер усилится до 18-22 м/с.
По прогнозам синоптиков, после полудня 27-го мая, ночью и после полудня 28-30 мая в большинстве регионов Армении, ночью и после полудня 31-го мая, после полудня 1-го июня в отдельных областях республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
При этом днем 27-го мая, 28-31 мая в отдельных регионах Армении ожидаются проливные дожди. Ночью 1-го июня на территории республики прогнозируется погода без осадков.
Ветер северо-западный, со скоростью 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра, с порывами до 18-22 м/с.
В городе Ереван кратковременные дожди и грозы прогнозируются после полудня 27-го мая, ночью и после полудня 28-30 мая. Во время грозы ветер усилится до 14-17 м/с.