Արևմուտքից թափանցած ցիկլոնի ազդեցությունն այսօր և վաղը դեռ կպահպանվի
Արևմուտքից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված մայիսի 29-ին կեսօրից հետո, 30-ին գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների մեծ մասում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։
Երևանում մայիսի 29-ին և հունիսի 2-ին երեկոյան, 30-ին և հունիսի 3-ին գիշերը և կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 14-17 մ/վ արագությամբ։ Մայիսի 31-ին, հունիսի 1-ին, հունիսի 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում մայիսի 29-ին երեկոյան, 30-ին, հունիսի 2_3_ին գիշերը և կեսօրից հետո շրջանների մեծ մասում, մայիսի 31-ին և հունիսի 1-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Մայիսի 30-ի ցերեկը, հունիսի 2-3-ին առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ։ Հունիսի 1-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 3-ցերեկը աստիճանաբար կնվազի 2-4 աստիճանով։

Воздействие циклона, проникшего с Запада, сохранится в Армении сегодня и завтра
В связи с проникновением циклона с запада после полудня 29-го мая, ночью и после полудня 30-го мая в большинстве регионов Армении и городе Ереван ожидаются кратковременные дожди и грозы, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. В отдельных областях республики прогнозируются проливные дожди, также возможен град. Во время грозы ветер может усилиться до 18-22 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, 29-го, 30-го мая, ночью и после полудня 2-3 июня в большинстве регионов Армении, после полудня 31-го мая и 1-го июня в отдельных регионах страны ожидается кратковременный дождь с грозой, также возможен град. Днем 30-го мая, 2-3 июня в отдельных регионах ожидаются проливные дожди. Ночью 1-го июня ожидается погода без осадков.
Ветер северо-западный, со скоростью 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра -  с порывами до 18-22 м/с.
Днем 3-го июня температура воздуха постепенно понизится на 2-4 градуса.
Ра 29.05
В городе Ереван вечером 29-го мая и 2-го июня, ночью и после полудня 30-го мая и 3-го июня ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы усиление ветра со скоростью 14-17 м/с. 31-го мая, 1-го, ночью 2-го июня в арямнской столице прогнозируется погода без осадков.