Ողբերգական ավտովթար՝ Վանաձորում
Մայիսի 29-ին, ժամը 01:10-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Վանաձոր քաղաքի Մարշալ Բաղրամյան փողոցի թիվ 60 հասցեի մոտակայքում «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է մայթեզրին կայանած «Mercedes-Benz» մակնիշի բեռնատարին. մեկ ուղևոր տեղում մահացել է։
Փրկարարները «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերել և շտապօգնության ավտոմեքենային մոտեցրել մեկ ուղևորի․ վերջինս և վարորդը հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն։ Երկու ուղևոր ևս հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։
Փրկարարներն իրականացրել են ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։
shamshyan.com կայքը հայտնում է, որ ավտոմեքենայում եղել է 5 հոգի, սակայն 2-ը հիվանդանոցում հետազոտվելուց հետո հայտնել են, որ իրենք չեն տուժել, իսկ 2-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժամունքում։ Վիրավորներից մեկն էլ ժամկետային զինծառայող է, ով 40 օր հետո պետք է զորացրվի։

Трагическое ДТП произошло в Ванадзоре
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян представила данные о состоянии пострадавших в тяжелом ДТП на дороге Ванадзор-Степанаван.
Ранее сайт Shamshyan.com сообщил, что автомобиль ВАЗ столкнулся с грузовиком Mercedes-Benz, припаркованным на тротуаре около дома 60 по улице Маршала Баграмяна в Ванадзоре. Один пассажир погиб на месте.
Как отмечалось, в машине находились 5 человек, однако двое из них после осмотра в больнице сообщили, что не пострадали, двое находятся в отделении интенсивной терапии. Один из пострадавших – призывник, который должен демобилизоваться через 40 дней.
«Ванадзор: пострадали 5 человек. 4 пострадавших были доставлены в медицинский центр «Ванадзор», у 2 легкие травмы, они не госпитализированы, 2 находятся в крайне тяжелом состоянии, в реанимации.
Призываем и просим соблюдать правила безопасности дорожного движения, соблюдать скоростной режим и пристегивать ремни безопасности, во избежание подобных трагических инцидентов», – написала Аванесян.