«Ալ Նասրը» պատրաստվում է հայտարարել Ռոնալդուի հեռանալու մասին
Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասր» ակումբը պատրաստվում է հայտարարել հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հեռանալու մասին։ Այս մասին հաղորդում է իսպանական Marca-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, այսօր թիմը մամուլի ասուլիս կհրավիրի՝ խոսելու թիմի կազմի և ակումբի ղեկավարության մեջ տեղի ունեցող կարևոր փոփոխությունների մասին:
sport.ru-ի հաղորդմամբ, մրցաշրջանի ավարտին «Ալ-Նասրը» Սաուդյան Արաբիայի առաջնությունում զբաղեցրեց երրորդ տեղը՝ վաստակելով 70 միավոր և 13 միավորով հետ մնալով չեմպիոն «Ալ-Իթթիհադից»։ Դրան չնայած՝ Կրիշտիանու Ռոնալդուն դարձավ առաջնության լավագույն ռմբարկուն՝ խփելով 25 գոլ։ Պորտուգալացի հարձակվողը «Ալ-Նասրում» խաղում է 2023 թվականից, և նրա պայմանագիրը լրանում է այս ամռանը։ Ռոնալդուն վերջերս նշեց իր 40-ամյակը։

«Аль-Наср» готовится объявить о расставании с Роналду
Саудовский клуб «Аль-Наср» готовится объявить о расставании с нападающим Криштиану Роналду, сообщает испанское издание Marca. По информации источника, сегодня, 29 мая, команда проведет пресс-конференцию, на которой расскажет о масштабных перестановках как в составе, так и в руководстве клуба.
Как передает Sport.ru, по итогам завершившегося сезона «Аль-Наср» занял третье место в чемпионате Саудовской Аравии, набрав 70 очков и отстав от чемпиона — «Аль-Иттихада» — на 13 баллов.
Несмотря на это, Криштиану Роналду стал лучшим бомбардиром первенства, забив 25 голов. Португальский форвард выступает за «Аль-Наср» с 2023 года, а его контракт истекает летом этого года. Роналду недавно отметил своё 40-летие.