Ո՞նց կարող են հայ ժողովրդին ատող մարդիկ ներկայացնել հայկական շահը միջազգային ատյաններում. Արթուր Վանեցյան
17:50 02/06/2025
«Ժողովրդին սիրող ու ժողովրդով հպարտացող Նիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմը հիմա անթաքույց կերպով  ժողովրդին համարում են, կներեք,  համբալ, ոջիլ, զիբիլ։ Ի՞նչ է եղել։ Այս մարդկանց էությաւնը դուրս է եկել հանրային դաշտ, այն ժամանակ դա թաքցնում էին»,-ԼուրջCast-ի եթերում հայտարարեց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նրա խոսքով, իշխանութուններն իրենց պահվածքով ցույց են տալիս, որ ատում են այս ժողովրդին և սիրում են այս ժողովրդի թշնամիներին՝ թուրքերին և ադրբեջանցիներին։
«Դուք տեսել եք, չէ՞, ցավոք սրտի, մեր երկրի ղեկավարը, ինչպիսի վերաբերմունք է ցույց տալիս Ադրբեջանի ու Թուրքիայի նախագահների նկատմամբ, և գալիս է Հայաստան, ինչպիսի վերաբերմունք է ցույց տալիս իր քաղաքացիների նկատմամբ։ Ընդ որում, կարևոր չի, նրանք ընդդիմադի՞ր հայացքներ ունեցող քաղաքացիներ են, իշխանակա՞ն, թե՞ քաղաքականությամբ առհասարակ չհետաքրքրվող մարդիկ։ Իշխանությունը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների շահերը պետք է պաշտպանի, էս մարդիկ ատում են մեր ժողովրդին։ Ո՞նց կարեղ են մարդիկ, որ ատում են հայ ժողովրդին, ներկայացնել հայկական շահը միջազգային ատյաններում կամ երկրի ներսում։ Անհնարին է»,-ասաց նա։

Артур Ванецян: Как могут ненавидящие армянский народ люди представлять армянские интересы на международной арене?
14:44 03/06/2025
«Никол Пашинян и его команда, которые в свое время заявляли, что любят народ и гордятся им, сегодня уже совершенно открыто считают народ, извините за цитату, „амбалами, вшами, мусором”. Что же произошло? Просто истинная сущность этих людей вышла наружу – тогда они ее скрывали»,  – заявил в эфире передачи ԼուրջCast (серьезный каст. – Ред.) председатель партии «Айреник» («Отечество»), бывший директор СНБ Армении Артур Ванецян.
По его словам, своим поведением власти демонстрируют, что они ненавидят собственный народ и симпатизируют врагам армянского народа – туркам и азербайджанцам.
«Вы ведь видели, к сожалению, отношение руководителя нашей страны к президентам Турции и Азербайджана – и как, в сравнении с этим, он ведет себя по возвращении с гражданами Армении. Причем неважно, это граждане с оппозиционными взглядами, сторонники власти или вообще люди, не интересующиеся политикой. Власть должна защищать интересы граждан Республики Армения. А эти люди ненавидят наш народ. Как могут люди, которые ненавидят армянский народ, представлять армянские интересы в международных инстанциях или даже внутри страны? Это просто невозможно», – отметил Ванецян.