Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերի հանձնաժողովների ներկայացուցիչները դիտարկել են որոնողական աշխատանքների կազմակերպման հնարավորությունները
10:12 04/06/2025
Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հանդիպում։ Քննարկման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հակամարտության ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանմանն առնչվող հումանիտար հարցերին։
ՀՀ ԱԱԾ հաղորդմամբ, հանդիպման շրջանակում դիտարկվել են տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև որոնողական աշխատանքների կազմակերպման և համակարգման հնարավորությունները։
Կողմերը շեշտել են հումանիտար ոլորտում շարունակական երկխոսության կարևորությունը և վերահաստատել իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու շփումները՝ ի շահ անհայտ կորած անձանց ընտանիքների։

Representatives of the Armenian and Azerbaijani commissions on missing persons held a meeting on Wednesday, the National Security Service (NSS) reported.
The discussions focused on humanitarian concerns surrounding the clarification of the fate of individuals who went missing during the conflict.
During the meeting, both sides explored opportunities for information exchange and the coordination of search efforts.
The participants underscored the importance of maintaining continuous dialogue in the humanitarian sphere and reaffirmed their commitment to ongoing engagement for the benefit of the missing persons' families.