Դավիթ Համբարձումյան. Վաղվա բանակցություններից հետո դուք կստանաք բոլոր հարցերի պատասխանները
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին իր աջակցությունը հայտնելու էր եկել նաև Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը։ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու գործընթացում ՀՀԿ-ն նրան առաջադրել է վարչապետի թեկնածու։
Նա իմպիչմենթի գործընթացի վերաբերյալ հարցերին չպատասխանեց, ասաց՝ կսպասի ԱԺ երկու ընդդիմադիր խմբակցությունների բանակցությունների ավարտին։
«Ձեր հարցերին այսօր չեմ պատասխանի, սպասենք, տեսնենք, թե ինչպիսիեն են բանակցությունների արդյունքները, որից հետո բոլոր հարցերին կպատասխանեմ։ Չի բավարարում 48 ձայն, բայց դա մեզ չի խանգարում մեր սկսած գործը հաղթական ավարտին հասցնելու համար»,-ասաց Համբարձումյանը։

Давид Амбарцумян: Получите ответы на все вопросы после завтрашних переговоров
По призыву председателя партии «Айреник» («Отечество»), бывшего директора СНБ Армении Артура Ванецяна, выразить свою поддержку Католикосу всех армян Гарегину II в ереванский аэропорт «Звартноц» приехал также мэр города Масис Давид Амбарцумян.
На вопросы, касающиеся процесса импичмента Николу Пашиняну сегодня Амбарцумян не ответил, заявив, что дождется окончания переговоров двух оппозиционных фракций в парламенте.
«Сегодня на ваши вопросы не отвечу, давайте подождем итогов переговоров, после чего отвечу на все вопросы. Не достает 48 голосов, но это не мешает нам довести начатое дело до победного конца», – сказал Амбарцумян.