Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սըր Քիր Սթարմերին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Սըր Քիր Սթարմերին Ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա առիթով:
Շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Գոհունակությամբ եմ ընդգծում, որ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունները շարունակում են դինամիկ զարգանալ՝ հիմնված ժողովրդավարության, իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում հատկապես կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին։
Հայաստանի Կառավարությունը հանձնառու է խորացնելու գործընկերային կապերն ու ամրապնդելու երկկողմ համագործակցությունը՝ առաջնորդվելով Հայաստան–Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսության ոգով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»։

Никол Пашинян: Отношения между Арменией и Соединенным Королевством продолжают динамично развиваться
Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Киру Стармеру по случаю Национального праздника страны — Дня рождения короля Карла Третьего.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Соединенного Королевства по случаю национального праздника — Дня рождения короля Карла Третьего.
С удовлетворением подчеркиваю, что основанные на фундаментальных принципах демократии, верховенства закона и защиты прав человека отношения между Арменией и Соединенным Королевством продолжают динамично развиваться.
В этом контексте придаю особое значние поддержке со стороны Соединенного Королевства проводимым в Армении демократическим реформам.
Руководствуясь духом стратегического диалога Армения-Соединенное Королевство, правительство Армении привержено углублению партнерства и укреплению двустороннего сотрудничества на благо наших стран и народов.
Желаю Вашему Превосходительству крепкого здоровья, а дружественному народу Соединенного Королевства — процветания и мира».