90-ամյա պապիկը որոշել է ստուգել գիտելիքներն ու քննություն է հանձնել «Մաթեմատիկա» առարկայից
Այսօր Երևանում և մարզերում շուրջ 5000 դիմորդ քննություն է հանձնել «Մաթեմատիկա» առարկայից։ Դիմորդների թվում է եղել 1935 թվականին ծնված մի պապիկ։
Գնահատման և  թեստավորման կենտրոնի մամուլի պատասխանատու Խաչանուշ Գրիգորյանը Panorama.am-ին փոխանցեց, քանի որ տարիքային սահմանափակում չկա, պապիկը հայտագրվել է ընդհանուր հիմունքներով, ինչպես բոլոր դիմորդները, որևէ բուհ և մասնագիտություն չի նշել։
«Նա ասել է, որ ուզում է  ստուգել իր գիտելիքները «Մաթեմատիկա» առարկայից։ Պարզվել է, որ տարիներ առաջ էլ է «Մաթեմատիկայից» քննություն հանձնել, դրական միավոր է ստացել, սակայն արդյունքն իրեն չի բավարարել։ Նա որոշել է ևս մեկ անգամ քննություն հանձնել»,- ասաց Խ. Գրիգորյանը։

90-летний дедушка пришел сдавать экзамен по математике в Армении
Сегодня в Ереване и областях Армении около 5000 абитуриентов сдали экзамен по математике. Среди них – дедушка, родившийся в 1935 году.
Как сообщила Panorama.am пресс-секретарь Центра оценки и тестирования Хачануш Григорян, возрастных ограничений для участия нет, поэтому дедушка зарегистрировался на общих основаниях, как и все абитуриенты. При этом он не указал вуз и специальность.
«Он сказал, что хочет проверить свои знания по математике. Оказалось, что он уже сдавал экзамен по этому предмету несколько лет назад и получил положительную оценку, но результат его не удовлетворил. Поэтому дедушка решил попробовать сдать экзамен еще раз», – рассказала Х. Григорян.