ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձել է «Երաժշտությունը հանուն ապագայի» հիմնադրամի պաշտոնական գործընկեր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է «Երաժշտությունը հանուն ապագայի» հիմնադրամին որպես գործընկեր։ Բանկը կաջակցի հիմնադրամի հիմնական ծրագրերին, այդ թվում՝ մշակութային և կրթական նախագծերի զարգացում, համերգների կազմակերպում և երիտասարդ երաժիշտների համար կրթաթոշակների տրամադրում։ Գործընկերությունը նպատակ ունի խթանել երաժշտական արվեստը և աջակցել տաղանդներին Հայաստանում։
««Երաժշտությունը հանուն ապագայի» հիմնադրամի հետ համագործակցությունը բիզնեսի ու մշակույթի միավորումն է՝ հանուն երիտասարդ տաղանդների աջակցության, որոնք կկարողանան պահպանել երաժշտական ավանդույթները և կկարողանան ներկայացնել Հայաստանը միջազգային բեմերում», – մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը:
«Մեր հիմնադրամի համար սա պարզապես ֆինանսական աջակցություն չէ, սա ներդրում է տաղանդների մեջ։ Մենք ստեղծում ենք հնարավորություններ, որպեսզի երիտասարդ երաժիշտները սովորեն լավագույն վարպետներից, աճեն մասնագիտորեն և վստահ քայլեն առաջ։ Մենք շնորհակալ ենք ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին՝ մեր գլխավոր առաքելության իրականացման գործում մեզ աջակցելու համար՝ կառուցել երկրի երաժշտական ապագան՝ բացահայտելով և զարգացնելով նոր սերնդի ներուժը», – նշել է «Երաժշտությունը հանուն ապագայի» հիմնադրամի տնօրեն Աննա Տեր-Հովակիմյանը։
Նշում: «Երաժշտությունը հանուն ապագայի» հիմնադրամը հիմնադրվել է 2019թ․-ին՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի նախաձեռնությամբ։ Հիմնադրամի առաքելությունն է՝ աջակցել երիտասարդ հայ երաժիշտներին, զարգացնել նրանց ներուժը և խթանել երաժշտական մշակույթը ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս։

ВТБ (Армения) стал официальным партнером фонда «Музыка во имя будущего»
ВТБ (Армения) стал партнером фонда «Музыка во имя будущего». Банк поддержит ключевые программы фонда, включая развитие культурных и образовательных проектов, организацию концертов и выделение стипендий для молодых музыкантов. Партнерство направлено на продвижение музыкального искусства и поддержку талантов в Армении.
«Сотрудничество с фондом «Музыка во имя будущего» — это объединение бизнеса и культуры ради поддержки молодых талантов, которые смогут сохранить музыкальные традиции и представить Армению на международной сцене», – прокомментировал генеральный директор – председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
«Для фонда – это не просто финансовая поддержка, это инвестиция в таланты. Мы создаём возможности для молодых музыкантов учиться у лучших мастеров, расти профессионально и уверенно двигаться вперед. Мы признательны банку за поддержку в реализации нашей главной миссии – формировать музыкальное будущее страны, раскрывая и развивая потенциал нового поколения», –  отметила директор фонда «Музыка во имя будущего» Анна Тер-Овакимян.
Фонд «Музыка во имя будущего» был основан в 2019 году по инициативе художественного руководителя и главного дирижёра Государственного симфонического оркестра Армении Сергея Смбатяна. Главная миссия организации — поддержка молодых армянских музыкантов, развитие их потенциала и продвижение музыкальной культуры как в Армении, так и за ее пределами.