«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի միջազգային մրցութային ծրագրի ժյուրիի անդամ է նաև Էրիկ Նազարյանը
Ներկայացվել են «Ոսկե ծիրան» 22-րդ Երևանի միջազգային կինոփառատոնի միջազգային մրցութային ծրագրի ժյուրիի անդամները
• Սան Սեբաստիանի և Թուրինի փառատոների մասնակից, Ոսկե ծիրանի դափնեկիր, ամերիկահայ սցենարիստ և ռեժիսոր Էրիկ Նազարյան։
• Աթինա Ռախիլ Ցանգարի՝ հունական Նոր ալիքի համահիմնադիր, Յորգոս Լանթիմոսի վաղ շրջանի համահեղինակ, նշանավոր Աթենբերգ ֆիլմի ռեժիսոր, ինչպես նաև Աթենքի օլիմպիական խաղերի հանդիսավոր արարողությունների բեմադրող։
• Միջինասիական ժամանակակից կինոյի ամենավառ հեղինակներից մեկը՝ ժանրային փորձարարության և հեգնական մռայլության վարպետ Ադիլխան Երժանով։
• Ադա Սոլոմոն՝ ռումինական կինոյի առաջատար պրոդյուսերներից մեկը, Բեռլինի կինոփառատոնի Ոսկե արջի դափնեկիր և Օսկարի նոմինացված ֆիլմերի արտադրող։

The 22nd Golden Apricot Film Festival has announced the jury members of its International Competition.
• Participant of the San Sebastián and Torino film festivals, Golden Apricot award winner, Armenian-American screenwriter and director Eric Nazarian.
• Athina Rachel Tsangari, co-founder of the Greek New Wave, early collaborator of Lanthimos, director of Attenberg and Athens Olympic Games ceremonies.
• One of the most prominent auteurs of Central Asian cinema, master of genre experimentation - Adilkhan Yerzhanov.