Վաղ առավոտից «հեղաշրջման պլանի» գործով խուզարկում են բազմաթիվ ընդդիմադիր գործիչների տները. Արսեն Բաբայան
Վաղ առավոտից «հեղաշրջման պլանի» գործով խուզարկում են բազմաթիվ ընդդիմադիր գործիչների տները: Այս մասին հայտնում է փաստաբան, «Հինգ իրավապաշտպանների» նախաձեռնությունից Արսեն Բաբայանը։
«Ես չեմ հավատում, որ խուզարկության թույլտվությունը տվել է ՀՀ դատարանը, ես չեմ հավատում, որ խուզարկող քննիչը ՀՀ քննիչ է և ես չեմ հավատում, որ հսկող դատախազը ՀՀ դատախազ է...
Չեմ հավատում ու համոզված եմ, որ Ադրբեջանի դատարանն է, Ադրբեջանի քննիչն ու Ադրբեջանի դատախազությունն է: Ես չեմ հավատում, որ որեւէ հայ կաներ այն, ինչ հիմա արվում է...

Арсен Бабаян: С утра по делу так называемого «плана переворота» обыски проводят в домах многочисленных оппозиционных деятелей
12:27 25/06/2025
С раннего утра по делу так называемого «плана переворота» обыски проводят в домах многочисленных оппозиционных деятелей, сообщает адвокат, представитель «Инициативы пяти правозащитников» Арсен Бабаян.
«Я не верю, что ордер на обыск выдал суд Республики Армения, я не верю, что проводящий обыски следователь представляет Следственный комитет РА и я не верю, что осуществляющий надзор за законностью прокурор – прокурор РА…
Не верю и убежден, что имеем дело с судом, следователем и прокуратурой Азербайджана. Я не верю, что армянин сделал бы то, что сейчас делается…