Սուտ վկայություն մի՛ տուր մերձավորիդ դեմ. Ֆիլիպ Կիրկորովը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ, երգիչ և պրոդյուսեր Ֆիլիպ Կիրկորովն իր աջակցությունն է հայտնել գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին, որը 2 ամսով ձերբակալվել է։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ին Երևանի դատարանը երկու ամսով ձերբակալեց «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ և հիմնադիր Սամվել Կարապետյանին։ Նա մեղադրվում է իշխանությունը զավթելու հրապարակային կոչ անելու մեջ։ Գործարարը չի ընդունում մեղքը։
«Իմ ընկերոջ հետ դժբախտություն է պատահել։ Իմ լավ ընկեր Սամվել Կարապետյանը, որը մտահոգություն էր հայտնել ամենահին եկեղեցու՝ Հայ Առաքելական Եկեղեցու ներկայացուցիչների հետապնդման վերաբերյալ, այսօր բանտարկվեց բացարձակապես անհեթեթ և անհիմն մեղադրանքներով։
Եվ քանի որ խոսքը վերաբերում է եկեղեցուն, ուզում եմ վարչապետ Փաշինյանին հիշեցնել 10 պատվիրաններից մեկը. «Սուտ վկայություն մի տուր քո մերձավորի դեմ»,-նշել է Կիրկորովը։
«Սամվելը միշտ հոգատարությամբ և սիրով է վերաբերվել և վերաբերվում է իր հայրենիքին՝ Հայաստանին։ Սա այն մարդն է, ով իր պատմական հայրենիքում մեկ անգամ չէ, որ անձամբ պաշտպանել է կարիքավորներին, անձամբ և ֆինանսապես աջակցել է նշանակալի նախագծերի մարդկանց համար, այլ ոչ թե կառավարությունների», - ասել է Կիրկորովը և շարունակել. «Ես խնդրում եմ ձեզ դադարեցնել Սամվելի հետապնդումը, դադարեցնել եկեղեցու և հոգևորականության քաղաքական ճնշումները։ Ես խնդրում եմ գործադիր իշխանության մարմիններին ստանձնել իրենց պարտականությունները՝ բարելավելու գեղեցիկ Հայաստանի վիճակը և այլ ոչ թե հարձակվել հոգևորականության և Հայաստանում հարգված անձանց վրա»։

Филипп Киркоров напомнил Николу Пашиняну одну из 10 заповедей
Арестованного в Армении на 2 месяца российского бизнесмена армянского происхождения Самвела Карапетяна поддержал заслуженный артист России, певец и продюсер Филипп Киркоров.
Напомним, ереванский суд арестовал 18 июня на два месяца президента и основателя группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна. Ему инкриминируются публичные призывы к захвату власти. Бизнесмен вину не признает.
«С моим другом случилась беда. Мой добрый друг, Самвел Карапетян, который выразил свои опасения, связанные с гонениями на представителей древнейшей церкви – Армянской Апостольской церкви, сегодня брошен в казематы по совершенно абсурдным и надуманным обвинениям.
И коль дело касается церкви, хочу напомнить премьеру Пашиняну одну из 10 заповедей: "Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего"», – отметил Кирокоров.
«Самвел всегда с заботой и любовью относился и относится к своей родине – Армении. Это человек, который лично не раз вставал на защиту угнетенных на своей исторической родине, лично и финансово поддерживал значимые проекты для людей, а не правительств», – указал Киркоров.
«Прошу прекратить гонения на Самвела, прекратить политические репрессии на церковь и священнослужителей. Прошу органы исполнительной власти заняться своими обязанностями по улучшению состояния прекрасной страны – Армении, а не нападать на священнослужителей и почитаемых персон в Армении», – подчеркнул заслуженный артист России.