Գլխավոր դատախազը չիմացությամբ կամ դիտավորությամբ կրկնում է սիվիկների մանիպուլյացիան. Հովհաննես Խուդոյան
15:20 07/07/2025
Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը, արձագանքելով ԱԺ-ում գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հայտարարություններին, գրում է.
«Արթուր Սարգսյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քննարկման ժամանակ գլխավոր դատախազը, պատասխանելով Ռուբեն Ռուբինյանի հարցին, նշեց, որ պլանավորված է եղեկ գործողություններ կատարել 2025թ. սեպտեմբերին: Նման տվյալ վարույթում առկա չէ, գլխավոր դատախազը չիմացությամբ կամ դիտավորությամբ կրկնում է սիվիկների մանիպուլյացիան` հղում կատարելով 2024թ. սեպտեմբերին նախորդող խոսակցություններին ու արդեն բացահայտված «հեղաշրջման ժամկետանց պլանին»»։

Lawyer Hovhannes Khudoyan has reacted to Prosecutor General Anna Vardapetyan’s latest remarks regarding the alleged terror and coup plot in Armenia.
At parliamentary debates on her motion to strip opposition MP Artur Sargsyan of immunity on Monday, Vardapetyan claimed that the alleged terrorist attacks were planned for September 2025.
"No such information exists in the case materials," Khudoyan wrote on Facebook, suggesting that Vardapetyan is either misinformed or deliberately repeating “manipulative narratives” circulated by Civic.am and other pro-government media outlets.
According to Khudoyan, Vardapetyan was referring to speculative conversations predating September 2024 and the already exposed "outdated coup plot".