ՊՆ N զորավարժադաշտում ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում
Նախօրեին ՊՆ N զորավարժադաշտում ուսումնական պարապմունքի ընթացքում ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում, նրանք հոսպիտալի բուժանձնակազմի հսկողության ներքո են և ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն։ Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 8-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում՝ ՊՆ N զորավարժադաշտում ուսումնական պարապմունքի ընթացքում, նախնական տվյալներով, ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով կան տուժածներ: Դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն:
5-րդ ալիքը հայտնում են, որ զորամասում պայթյունից 8 վիրավոր կա։ Panorama.am-ը ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանից  հարցրեց, թե պայթյունից քանի զինծառայող է վիրավորվել։ Նա պատասխանեց, որ  ՊՆ հաղորդագրությունից ավելի ոչինչ չի կարող ավելացնել։

Жизни пострадавших в результате взрыва на одном из полигонов Минобороны Армении ничто не угрожает
Жизни пострадавших в результате взрыва при стрельбе из минометов во время учений на одном из полигонов министерства обороны Республики Армения ничто не угрожает, они находятся под наблюдением медицинского персонала госпиталя и получают необходимую медицинскую помощь. Об этом сообщила пресс-служба армянского оборонного ведомства.
Ранее министерство обороны Республики Армения сообщило, что около 16:00 8 июля во время учений на полигоне N министерства, по предварительным данным, при стрельбе из минометов произошел взрыв, есть пострадавшие.