ՊՆ N զորավարժադաշտում ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում
Նախօրեին ՊՆ N զորավարժադաշտում ուսումնական պարապմունքի ընթացքում ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում, նրանք հոսպիտալի բուժանձնակազմի հսկողության ներքո են և ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն։ Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 8-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում՝ ՊՆ N զորավարժադաշտում ուսումնական պարապմունքի ընթացքում, նախնական տվյալներով, ականանետային կրակոցի պայթյունի հետևանքով կան տուժածներ: Դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն:
5-րդ ալիքը հայտնում են, որ զորամասում պայթյունից 8 վիրավոր կա։ Panorama.am-ը ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանից  հարցրեց, թե պայթյունից քանի զինծառայող է վիրավորվել։ Նա պատասխանեց, որ  ՊՆ հաղորդագրությունից ավելի ոչինչ չի կարող ավելացնել։

Armenia’s Ministry of Defense has confirmed that the lives of those injured in a mortar explosion at its military training ground are out of danger.
The injured servicemen are currently under medical supervision and are receiving all necessary treatment.
The incident took place during a scheduled training session at a MoD training facility on July 8, at around 4pm. According to preliminary reports, the explosion was caused by a mortar discharge. An investigation is currently underway to determine the full circumstances surrounding the incident.
Channel 5 reported that eight servicemen were injured in the explosion. When contacted by Panorama.am, MoD spokesperson Aram Torosyan declined to provide further details.