ԱԱԾ աշխատակիցները տակն ու վրա են արել Գեղամ Մանուկյանի տունը. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Խուզարկության ընթացքում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության դաշնակցական անդամ Գեղամ Մանուկյանի տունը ԱԱԾ աշխատակիցները բառի բուն իմաստով տակուվրա են արել։
Այս պահին առկա տվյալներով, ԱԱԾ-ն առգրավել է ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի հեռախոսը, իսկ որդուն՝ Տարոն Մանուկյանին, ձերբակալել։
Ավելի վաղ ՀՅԴ-ից հայտնել էին, որ բերման է ենթարկվել ՀՅԴ Երևանի Քաղաքային կոմիտեի անդամ Արսեն Մարտոյանը։
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մատինյանի տանը խուզարկություններին զուգահեռ խուզարկություն է ընթանում նաև «Եղվարդ» խոշորացված համայնքի ավագանու անդամ, ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության նախագահ Գևորգ Մուրադյանի տանը։

Сотрудники СНБ буквально перевернули все вверх дном во время обыска в доме Гегама Манукяна
С раннего утра четверга, 10 июля, силовые структуры ворвались в дома членов АРФ «Дашнакцутюн». Обыски были проведены в частности в домах депутата НС РА от фракции «Армения» Гегама Манукяна и руководителя аппарата Верховного органа АРФД Армении Ваагна Матиняна.
Во время обыска в доме депутата парламента от фракции «Армения» Гегама Манукяна сотрудники СНБ буквально перевернули все вверх дном.
По имеющимся на данный момент данным, СНБ изъяла мобильный телефон депутата Гегама Манукяна, а его сына, Тарона Манукяна, задержали.
Ранее из АРФД сообщили, что был подвергнут приводу член Ереванского городского комитета АРФД Арсен Мартоян.
«Параллельно с обысками в домах члена Верховного органа АРФД, депутата от фракции «Армения» Гегама Манукяна и руководителя аппарата Верховного органа АРФД Ваагна Матиняна, обыск проводится также в доме члена Совета старейшин укрупненной общины Егвард, председателя Центрального управления Молодежного союза АРФД Армении Геворга Мурадяна», – говорится в сообщении.