ԱԱԾ աշխատակիցները տակն ու վրա են արել Գեղամ Մանուկյանի տունը. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Խուզարկության ընթացքում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության դաշնակցական անդամ Գեղամ Մանուկյանի տունը ԱԱԾ աշխատակիցները բառի բուն իմաստով տակուվրա են արել։
Այս պահին առկա տվյալներով, ԱԱԾ-ն առգրավել է ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի հեռախոսը, իսկ որդուն՝ Տարոն Մանուկյանին, ձերբակալել։
Ավելի վաղ ՀՅԴ-ից հայտնել էին, որ բերման է ենթարկվել ՀՅԴ Երևանի Քաղաքային կոմիտեի անդամ Արսեն Մարտոյանը։
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մատինյանի տանը խուզարկություններին զուգահեռ խուզարկություն է ընթանում նաև «Եղվարդ» խոշորացված համայնքի ավագանու անդամ, ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության նախագահ Գևորգ Մուրադյանի տանը։

Agents from Armenia’s National Security Service (NSS) ransacked the home of Gegham Manukyan, an MP from the opposition Hayastan parliamentary faction and a member of the Armenian Revolutionary Federation (ARF), during a search on Thursday morning.
According to available data, NSS officers confiscated Manukyan’s mobile phone. His son, Taron Manukyan, was reportedly detained during the operation.
Earlier, the ARF reported that Arsen Martoyan, a member of the party’s Yerevan City Committee, had also been taken into custody.
Simultaneous searches were conducted at the residences of Hayastan MP Vahagn Matinyan, Chief of Staff of the ARF Armenia Supreme Body, and Gevorg Muradyan, a member of the Yegvard municipal council and chairman of the ARF Youth Union’s Central Committee.