Վաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի. Սուրենյան
Վաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի։ Այս մասին գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ գագիկ սուրենյանը։
Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում հուլիսի 14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 15-17-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ
​Մարզերում հուլիսի 14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 15-ին կեսօրից հետո, 16-ին գիշերը և կեսօրից հետո, 17-18-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ արևմտյան ՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ արագությամբ։ Հուլիսի 13-15-ին երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 15-16-ին աստիճանաբար կնվազի 3-4 աստիճանով։

С Черного моря придет освежающая прохлада в Армению
С завтрашнего вечера ждем освежающую прохладу с Черного моря, сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян.
По прогнозам Центра, 14 июля в Ереване ожидается погода без осадков. В вечерние часы 15-17 июля в отдельных районах города возможны кратковременные дожди. Ожидается также усиление ветра в вечерние часы – с порывами до 15-18 м/с.
В областях Армении 14 июля также прогнозируется погода без осадков. Во второй половине дня 15 июля, ночью и после полудня 16-го, а также во второй половине дня 17-18 июля в отдельных районах республики  ожидаются кратковременные дожди с грозами, возможен также град.
Ветер – западный, 2–5 м/с, при грозе порывы ветра могут достигать 18-20 м/с.
В вечерние часы 13-15 июля в Армавире, а также в предгорьях Котайка и Арагацотна ожидается усиление ветра – до 15-18 м/с.