Այսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Shamshayan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 14:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչոթյան Կոտայքի բաժնում տեղեկություն է ստացվել, որ Աբովյան քաղաքի Սուրեն Մնացականյան 1 /5 հասցեում գործող թիվ 6-րդ մանկապատեզ աղվես է մտել:
«Աղվեսը մտել է մանկապարտեզի նկուղ, այս պահին հատուկ փրկարարներն ու համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են, թե աղվեսը նկուղային հարկի որ հատվածում է և փորձում են նրան վնասազերծել։ Մոտ 10 մետր խողովակի մեջ է մտել ու հիմա փրկարարներն ու համայնքային ոստիկանները սպասում են, որ աղվեսն այնտեղից դուրս գա, որ կարողանան վնասվազերծել»,- գրել է կայքը։

Сегодня в Котайкской области Армении произошел необычный инцидент. Как сообщает портал Shamshyan.com, около 14:00 в отделение Котайкской области Главного управления общинной полиции Министерства внутренних дел РА поступило сообщение о том, что в детский сад № 6, расположенный по адресу г. Абовян, ул. Сурена Мнацаканяна, 1/5, проникла лиса.
По информации сайта, животное забралось в подвал детского сада. В данный момент спасатели и полицейские уже установили, в какой части подвального этажа находится лиса, и пытаются ее обезвредить.
«Лиса забралась в трубу длиной около 10 метров. Сейчас спасатели и полицейские ожидают, когда она выйдет, чтобы можно было ее поймать», – пишет издание.