Փաշինյանը կառավարության նիստի ընթացքում «պլակատ» բարձրացրեց
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարության նիստի ընթացքում «պլակատ» ներկայացրեց ՝ «Լավ սովորիր, որ լավ ապրես։ )» գրությամբ։
«Նախորդ օրը մի հայտարարություն եմ արել, ուզում եմ կառավարության նիստում ձեզ հետ կիսվել։ Միտքը հետևյալն է. նախկինում ասում էին՝ կրթության ռազմավարությունը մեզ համար կարևոր է, առանցքային է, բայց, իմ կարծիքով, մենք այդ ձևակերպումը պետք է փոխենք և վերաձևակերպենք՝ կրթությունն է մեր ռազմավարությունն ընդհանրապես բոլոր հարցերում, ոլորտներում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ նրա, կարևոր է, որ կառավարությունն աշակերտներին ունենա մի ուղերձ, որը լինի նրանց աչքի առաջ և նրանց հասկանալի ու պարզ, լրացուցիչ բացատրությունների կարիք չունեցող։
«Ես հանձնարարական տվեցի, որ ԿԳՄՍ նախարարությունը  մշակի այդ ուղերձը, ուղերձին համապաստախան ձևակերում տրվի։ Մենք եկել ենք եզրակացության և 2025 թվականի սեպտեմբերի 1-ից, ըստ էության, բոլոր դպրոցներում, առնվազն նորակառույց, մեր աշակերտներին այս ուղերձով կդիմավորեն՝ «Լավ սովորիր, որ լավ ապրես։)»,- ասաց Փաշինյանն ու բարձրացրեց «պլակատը»։

Ноу-хау от Пашиняна: школьников с 1 сентября будут встречать плакаты с надписью «Учись хорошо, чтобы жить хорошо!»
14:51 17/07/2025
Никол Пашинян в ходе заседания правительства Армении 17 июля представил плакат с надписью  «Учись хорошо, чтобы жить хорошо!».
Пашинян заявил, что учащихся в недавно построенных школах с 1 сентября будут встречать с такими плакатами.
«На днях я сделал заявление, хочу поделиться им с вами на заседании правительства. Мысль такая: раньше говорили, что стратегия образования для нас важна, она имеет ключевое значение, но, на мой взгляд, нам нужно изменить эту формулировку, переформулировать: образование – это наша стратегия во всех вопросах и сферах», – сказал Никол Пашинян.
По его словам, важно, чтобы правительство донесло до учащихся четкое и понятное послание, не требующее дополнительных разъяснений.
«Я поручил министерству образования, науки, культуры и спорта разработать такое послание. Мы пришли к выводу, что с 1 сентября 2025 года, по сути, во всех школах, по крайней мере, в построенных недавно, наших учеников будут встречать с этим посланием: „Учитесь хорошо, чтобы жить хорошо”», – сказал Пашинян и поднял «плакат».