Վահագն Խաչատուրյանը ՀԾԿՀ նախագահի հետ քննարկել է ՀԷՑ-ի հետ կապված հարցեր
ՀՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանին։
Պաշտոնական էջում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրային ծառայությունների ոլորտում առկա մի շարք արդիական խնդիրներ և դրանց կարգավորման հնարավոր ուղղությունները։ Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի հետ կապված հարցերին՝ ռազմավարական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքների արդյունավետ և հուսալի կառավարման համատեքստում։
Վ. Խաչատուրյանը կարևորել է նման ենթակառուցվածքների կայուն ու անվտանգ գործունեության անհրաժեշտությունը՝ ընդգծելով, որ արտակարգ իրավիճակներում ժամանակավոր կառավարման մեխանիզմների օրենսդրական հստակեցումը հանդիսանում է կարևոր օրակարգային հարց։
Մեսրոպ Մեսրոպյանը Հանրապետության նախագահին է ներկայացրել հանձնաժողովի կողմից իրականացվող աշխատանքները, ինչպես նաև ապագա նախաձեռնությունները՝ ոլորտի զարգացումն ապահովելու և արդյունավետ կարգավորումներ ներդնելու համար։

Armenian President Vahagn Khachaturyan on Thursday met with Chairman of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) Mesrop Mesropyan.
During the meeting, a number of current issues in the field of public services and potential directions for their regulation were discussed. In particular, the conversation focused on matters related to the Electric Networks of Armenia (ENA), in the context of effective and reliable management of strategically important infrastructure, the presidential office reported.
Khachaturyan emphasized the importance of ensuring the stable and secure operation of such infrastructure, noting that the legislative clarification of temporary management mechanisms during emergency situations is a key item on the agenda.
Mesrop Mesropyan presented the president the activities currently being carried out by the PSRC, as well as future initiatives aimed at developing the sector and introducing effective regulatory measures.