Իշխանությունը ձգտում է մի կողմից խաղից հանել իր ճանապարհին կանգնածներին, մյուս կողմից` հնարավորինս հարթ ճանապարհ ստանալ դեպի 2026 շարժվելու համար.Աբրահամյան
«Նիկոլ Փաշինյանն ամեն ինչ անելու է, որպեսզի Սամվել Կարապետյանին առավելագույնս երկար ժամանակով անազատության մեջ պահի, իսկ նրա նախաձեռնությունները հնարավորինս ձախողի»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, արդեն բոլորին է պարզ, որ ինչպես Սամվել Կարապետյանի, այնպես էլ մեծ թվով գործիչների նկատմամբ պրոցեսները դուրս են իրավաբանությունից և իրականացվում է բացառապես քաղաքական նպատակով, այն է` 2026 թվականից առաջ դաշտը ամայացնել և անխոչընդոտ ճանապարհ բացել իշխանության վերարտադրվելու համար:
«Մյուս կողմից, Փաշինյանին մտահոգում և նյարդայնացնում են բոլոր այն անձինք, ովքեր ձեռքերը վեր չեն բարձրացնում և դիմադրում են, հատկապես եթե դրանք զուտ արձագանքի բնույթ չեն կրում:
Այս պահին իշխանությունը ձգտում է` մի կողմից խաղից հանել իր ճանապարհին կանգնածներին, մյուս կողմից` հնարավորինս հարթ և անխոչընդոտ ճանապարհ ստանալ դեպի 2026 շարժվելու համար»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his government of systematically targeting political opponents in an effort to eliminate competition ahead of the 2026 elections.
“[Prime Minister] Nikol Pashinyan will do everything in his power to keep Samvel Karapetyan behind bars for as long as possible and to derail his initiatives,” he wrote on Facebook on Thursday.
The Pativ Unem faction MP argued that the charges against Karapetyan, a prominent businessman and philanthropist, as well as many other figures, lack legal merit and are part of a broader campaign to neutralize dissent and ensure an unobstructed path for the current government to retain power in 2026.
Abrahamyan stated that the authorities are particularly intolerant of individuals who continue to resist government pressure, especially those who move beyond rhetoric into action.
“The authorities are working to remove anyone standing in their way while securing a smooth and unchallenged path to re-election in 2026,” the MP added.