Շատ եմ մտածել և չեմ հասկացել՝ կուսակրոնությունն ինչ կապ ունի երկրի անվտանգության հետ, Փաշինյանը գտնում է այդ կապը. Ռոբերտ Քոչարյան
13:50 01/08/2025
«Մենք չպետք է պարտվեինք, Ադրբեջանն այդ առավելությունը չուներ, վստահաբար եմ ձեզ ասում:  Փաշինյանը բանակը բարելավելու կարգախոսների տակ քանդեց բանակը, հիմա ինքը նույնը անում է եկեղեցու հետ»,-  «5-րդ ալիք»-ին տված հարցազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Նա նշել է. «Կարմիր գծեր կան, որոնք այս իշխանությունը հատել է հեշտությամբ։ Շատ եմ մտածել, չեմ հասկացել, թե կուսակրոնությունն ինչ կապ ունի երկրի անվտանգության հետ, չեմ գտել այդ կապը: Նիկոլ Փաշինյանը գտնում  է այդ կապը:
Չեմ կարծում, որ արտաքին աշխարհում կա որևէ լուրջ մարդ, որը շարունակում է Փաշինյանին վստահել, չեն վստահում, բայց փորձում են օգտագործել և  բարեհաջող օգտագործում են»։

“We should not have lost [the 2020 war]. Believe me, Azerbaijan did not possess any decisive advantage,” Kocharyan said in an interview with the 5th Channel on Friday.
“Pashinyan dismantled the army under the pretext of reforms. Now, he’s doing the same with the church,” he stated.
Kocharyan also addressed Pashinyan's campaign against the Armenian Apostolic Church. “There are red lines that the current leadership has crossed without hesitation. I’ve thought a lot about it and I still don’t understand what clerical celibacy has to do with national security. I can’t find that connection. But apparently, Pashinyan sees one.”
He went on to say that Pashinyan's credibility has significantly diminished on the international stage. “I don’t believe there’s anyone serious abroad who still trusts him. They don’t trust him, they’re simply using him quite effectively.”