Շատ եմ մտածել և չեմ հասկացել՝ կուսակրոնությունն ինչ կապ ունի երկրի անվտանգության հետ, Փաշինյանը գտնում է այդ կապը. Ռոբերտ Քոչարյան
13:50 01/08/2025
«Մենք չպետք է պարտվեինք, Ադրբեջանն այդ առավելությունը չուներ, վստահաբար եմ ձեզ ասում:  Փաշինյանը բանակը բարելավելու կարգախոսների տակ քանդեց բանակը, հիմա ինքը նույնը անում է եկեղեցու հետ»,-  «5-րդ ալիք»-ին տված հարցազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Նա նշել է. «Կարմիր գծեր կան, որոնք այս իշխանությունը հատել է հեշտությամբ։ Շատ եմ մտածել, չեմ հասկացել, թե կուսակրոնությունն ինչ կապ ունի երկրի անվտանգության հետ, չեմ գտել այդ կապը: Նիկոլ Փաշինյանը գտնում  է այդ կապը:
Չեմ կարծում, որ արտաքին աշխարհում կա որևէ լուրջ մարդ, որը շարունակում է Փաշինյանին վստահել, չեն վստահում, բայց փորձում են օգտագործել և  բարեհաջող օգտագործում են»։

Роберт Кочарян: Целибат и безопасность страны – связь, которую видит только Пашинян
«Мы не должны были потерпеть поражения в войне, у Азербайджана не было такого преимущества, говорю вам с уверенностью. Пашинян разрушил армию под лозунгами ее совершенствования, теперь он делает то же самое с церковью», –  заявил второй президент Республики Армения Роберт Кочарян в интервью «5-му каналу».
«Есть красные линии, которые эта власть легко переступает. Я много думал, но так и не понял, какая связь между целибатом и безопасностью страны, я не нашел этой связи. Никол Пашинян ее находит.
Не думаю, что в мире есть хоть один серьезный человек, который продолжал бы доверять Николу Пашиняну, но его пытаются использовать и успешно используют», - отметил Кочарян.
Роберт Кочарян в ходе интервью телеканалу «5-й канал» коснулся вопросов безопасности Армении, а также затронул внешние и внутренние проблемы. Интервью выйдет в эфир «5-го канала» сегодня, 1 августа, в 21:20.