Քանի այս իշխանությունը կա, մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է. Աբրահամյան
«Քանի այս իշխանությունը կա մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է և քաղաքական ընդդիմախոսների դեմ հետապնդումները շարունակվելու են»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով այն փաստին, որ Վերաքննիչ դատարանի որոշումը` քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցի փոփոխության վերաբերյալ հանրայնացնելուց անմիջապես հետո, դատախազությունը հայտարարել է, որ բողոքարկելու են այն:
«Արմենը 15 ամիս բանտում էր, շուրջ 11 ամիս էլ տնային կալանքի ռեժիմում` բազմաթիվ սահմանափակումներով, այդ թվում` քաղաքական գործունեության:
Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ՝ ընդամենը նրա տնային կալանքը փոխարինվել է վարչական վերահսկողությամբ, սակայն իշխանությունն արդեն ճանապարհներ է փնտրում Աշոտյանի նկատմամբ թշնամական գործողություններն ակտիվ պահելու և մշտական քաղաքական հետապնդման թիրախում պահելու համար:
Դեռ չեմ խոսում այն մասին, որ խափանման միջոցը փոխվել է, սակայն նրա գործը ո´չ կարճվել է, ո´չ էլ վերջինս արդարացվել է:
Քանի այս իշխանությունը կա մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է և քաղաքական ընդդիմախոսների դեմ հետապնդումները շարունակվելու են:

MP: Political persecution will continue in Armenia under current government
Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has strongly criticized Armenia’s authorities for the ongoing crackdown on their critics, including opposition politician Armen Ashotyan.
In a social media post on Saturday, the Pativ Unem faction MP warned that political persecution will persist in Armenia as long as the current leadership remains in power.
"Armen spent 15 months in prison and nearly 11 months under house arrest, with severe restrictions on his political activity," Abrahamyan wrote. He noted that although the court recently replaced Ashotyan’s house arrest with administrative supervision, prosecutors have already announced plans to appeal the ruling.
Abrahamyan argued that the government’s determination to pursue the case against Ashotyan is part of a broader campaign to silence dissent. "The charges against him remain in place and he has not been acquitted," he emphasized.
"As long as the current government remains in power, the number of political prisoners will only increase and the persecution of political dissidents will continue. Freedom to all political prisoners!" the MP concluded.