Քանի այս իշխանությունը կա, մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է. Աբրահամյան
«Քանի այս իշխանությունը կա մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է և քաղաքական ընդդիմախոսների դեմ հետապնդումները շարունակվելու են»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով այն փաստին, որ Վերաքննիչ դատարանի որոշումը` քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցի փոփոխության վերաբերյալ հանրայնացնելուց անմիջապես հետո, դատախազությունը հայտարարել է, որ բողոքարկելու են այն:
«Արմենը 15 ամիս բանտում էր, շուրջ 11 ամիս էլ տնային կալանքի ռեժիմում` բազմաթիվ սահմանափակումներով, այդ թվում` քաղաքական գործունեության:
Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ՝ ընդամենը նրա տնային կալանքը փոխարինվել է վարչական վերահսկողությամբ, սակայն իշխանությունն արդեն ճանապարհներ է փնտրում Աշոտյանի նկատմամբ թշնամական գործողություններն ակտիվ պահելու և մշտական քաղաքական հետապնդման թիրախում պահելու համար:
Դեռ չեմ խոսում այն մասին, որ խափանման միջոցը փոխվել է, սակայն նրա գործը ո´չ կարճվել է, ո´չ էլ վերջինս արդարացվել է:
Քանի այս իշխանությունը կա մեր երկրում քաղբանտարկյալների ցուցակն անընդհատ համալրվելու է և քաղաքական ընդդիմախոսների դեմ հետապնդումները շարունակվելու են:

Тигран Абрамян: Пока есть эта власть, список политзаключенных в Армении будет постоянно пополняться
«Пока нашей страной управляет нынешняя власть, список политзаключенных у нас будет постоянно пополняться, а преследования политических оппонентов продолжатся», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook, комментируя тот факт, что сразу после обнародования решения Апелляционного суда об изменении меры пресечения политзаключенному Армену Ашотяну – с домашнего ареста на административный надзор – прокуратура заявила, что обжалует его.
Он напомнил, что зампредседателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян провел 15 месяцев в тюрьме, а затем около 11 месяцев – под домашним арестом, с множеством ограничений, в том числе в плане политической деятельности.
«Решением Апелляционного суда домашний арест был лишь заменен административным надзором, однако власти уже ищут пути сохранить в силе враждебные действия против Ашотяна и продолжать его постоянное политическое преследование.
Я уже не говорю о том, что, несмотря на изменение меры пресечения, его дело не закрыто, и он не оправдан.
Пока есть эта власть, список политзаключенных в нашей стране будет постоянно пополняться, а преследования политических оппонентов продолжатся.
Свободу всем политзаключенным!» – написал Т. Абрамян.
Напомним, накануне адвокат Ашотяна Тигран Атанесян сообщил, что Апелляционный суд частично удовлетворил апелляционные жалобы защиты и отменил домашний арест. «Применен административный надзор, условия которого пока неизвестны. Решение мы получим в понедельник», – написал Атанесян в соцсети.