Աշխարհի 16-րդ ռակետ, Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի Կարեն Խաչանովը «Макарена» YouTube ալիքին տված հարցազրույցում խոսել է թենիսում պայմանավորված խաղերի մասին։ Այս մասին հաղորդում է РБ-ն։
Խաչանովի խոսքով, թենիսում, անշուշտ, կան պայմանավորված խաղեր, բայց դրանք տեղի են ունենում ցածր մակարդակի թենիսիստների շրջանում։
«Պայմանավորված խաղեր անպայման տեղի են ունենում ցածր մրցաշարերում։ Որոշ չափով դա գոյատևման հարց է»,- ասել է նա։
Խաչանովը նաև նշել է, որ իր կարիերայի ընթացքում իրեն երբեք առաջարկ չի եղել կազմակերպել պայմանավորված խաղ։
«Ինձ երբեք առաջարկ չեն արել, և ես շատ ուրախ եմ դրա համար։ Իմ կարիերայի ընթացքում երբեք նման հաղորդագրություն չեմ ստացել», - ասել է Կարեն Խաչանովը։

Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов в интервью YouTube-каналу «Макарена» рассказал о договорных матчах в теннисе, передает РБ.
По словам Хачанова, договорные матчи в теннисе наверняка есть, однако происходят они среди теннисистов более низкого уровня.
«Договорные матчи точно бывают на более низких турнирах. Это вопрос о выживании в какой-то степени. Тяжело сказать, чем они руководствуются. Как дальше прогрессировать, если нет спонсоров? За счет таких дополнительных заработков. И это печально», – рассказал он.
Также Хачанов отметил, что ему ни разу в карьере не предлагали организовать договорной матч.
«Ни разу не предлагали, и я очень этому рад. Ни разу в моей карьере не было такого сообщения», – сказал Карен Хачанов.