Հայաստանի արդյունաբերականացումն այլընտրանք չունի. Նարեկ Կաապետյան
«Բացի Երևանից,  շրջանների մեծ մասում ունենք բնակչության անկում, նաև չունենք երկարաժամկետ զարգացումն ապահովող հիմնարկներ, ինստիտուտներ»,- տեսանյութում ասում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի փոխնախագահ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա ընդգծում է, որ Հայաստանի արդյունաբերականացումն այլընտրանք չունի՝ ներկայացնելով, որ թե ինչպես կարելի է տնտեսապես վերակենդանացել մարզերը։
«Մեր երկրի գլխավոր խնդիրն աշխատանքն է։ Մեր քաղաքական թիմն առաջարկելու է երկրին նոր զարգացման ուղի, ընտրվում է  ռեգիոնը և այդ ռեգիոնի հիմքի վրա ստեղծվում է  արդյունաբերական զարգացման ծրագիր։ Սկսելու ենք Վանաձորից»,-ասաց Կարապետյանը։

Нарек Карапетян: Индустриализация Армении не имеет альтернативы
«За исключением Еревана, в большинстве областей Армении мы наблюдаем сокращение численности населения, а также отсутствие учреждений и институтов, способных обеспечить долгосрочное развитие», – говорит в видеообращении вице-президент группы компаний «Ташир» и племянник арестованного в Армении на 2 месяца предпринимателя и мецената Самвела Карапетяна – Нарек Карапетян.
Он подчеркивает, что индустриализация Армении не имеет альтернативы, и представляет, каким образом можно экономически оживить области.
«Главная проблема нашей страны – это занятость. Наша политическая команда предложит стране новый путь развития: выбирается регион, и на его основе разрабатывается программа индустриального развития. Начнем с Ванадзора», – заявил Карапетян.