ՀՀ կառավարությունը՝ Վաշինգտոնում Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպման լուրերի մասին
Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմն այս պահին չի կարող ո՛չ հերքել, ո՛չ էլ հաստատել Նիկոլ Փաշինյանի՝ Միացյալ Նահանգներ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունը։
«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին հայտնել են Փաշինյանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Վարչապետ Փաշինյանի ԱՄՆ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունը այս պահին չենք կարող ո՛չ հերքել, ո՛չ հաստատել»,-նշել են աշխատակազմից։
Նշվում է, որ նման այցերի պարագայում, բնականաբար, լինում է պաշտոնական հաղորդագրություն, և տեղեկատվությունը հաստատված կարելի է համարել պաշտոնական հաղորդագրության պարագայում։
«Այս պահին, ինչպես գիտեք, պաշտոնական որևէ հաղորդագրություն չենք հրապարակել և հետևաբար այցի մասին տեղեկատվությունը խնդրում ենք հաստատված համարել միայն պաշտոնական հաղորդագրությունից հետո»,-ասել են Փաշինյանի աշխատակազմից:
Ավելի վաղ համացանցում տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ այս շաբաթվա ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահը կարող են հանդիպում ունենալ Վաշինգտոնում։ Ըստ այս տեղեկությունների՝ երկու երկրների ղեկավարներին ընդունելու է նաև Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը։

Правительство Армении – про слухи о возможной встрече Пашиняна и Алиева в Вашингтоне
Аппарат премьер-министра Армении в настоящее время не может ни опровергнуть, ни подтвердить информацию, циркулирующую в прессе и социальных сетях о предстоящем визите Никола Пашиняна в США. Об этом в ответ на запрос Арменпресс сообщило Управление информации и связей с общественностью аппарата премьер-министра РА.
«Мы не можем ни опровергнуть, ни подтвердить информацию, циркулирующую в прессе и социальных сетях о предстоящем визите премьер-министра Пашиняна в США», — отметили в аппарате.
Там указали, что в случае подобных визитов, конечно же, бывает официальное сообщение, и информация может считаться подтвержденной только в случае официального сообщения.
«На данный момент, как вам известно, мы не публиковали никаких официальных сообщений, поэтому просим считать информацию о визите подтвержденной только после официального сообщения», — заключили в аппарате премьер-министра РА.
Ранее в Сети появилась информация о том, что на этой неделе в Вашингтоне может состояться встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана. Согласно этой информации, лидеров двух стран также примет президент США Дональд Трамп.