Օկուպացված Քարվաճառում ականի վրա պայթելու միանգամից երկու տարբեր դեպքեր են գրանցվել
Օգոստոսի 5-ին, ժամը 19:05-ի սահմաններում, Բաքվի օկուպացրած Քարվաճառի շրջանում, ադրբեջանական զինված ուժերի ռազմական բեռնատարը, պայթել է ականի վրա։ Լուրը հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով երկրի պաշտպանության նախարարությանը։
Տեղեկատվության համաձայն, պայթյունի հետևանքով չորս զինծառայող վիրավորվել են և տեղափոխվել մոտակա բժշկական հաստատություն։
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը նշել է, որ միջադեպի կապակցությամբ հետաքննություն է ընթանում։
Նույն օրը քարվաճառում մեկ այլ վայրում Գորանբոյի բնակիչն է բարձրացել ականի վրա։
1986 թվականին ծնված Է. Թանրիվերդիևը պայել է ականի վրա և վիրավորվել։ Նա հոսպիտալացվել է։ Հաղորդվում է, որ նրա վիճակը դեռ կայուն է։

Грузовик Минобороны Азербайджана подорвался на мине в оккупированном Арцахе
5 августа около 19:05 в оккупированном Баку Карвачарском районе Республики Арцах (НКР) военный грузовик вооруженных сил Азербайджана, выполнявший задание по обеспечению, подорвался на мине, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на минобороны этой страны.
Согласно информации, в результате взрыва четверо военнослужащих получили ранения и были доставлены в ближайшее медучреждение. Их жизни вне опасности.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры Азербайджана отметили, что по факту инцидента проводится расследование.