Մհեր Գրիգորյանն ու ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության օրակարգային հարցեր, ինչպես նաև փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի՝ Բրյուսել և Լյուքսեմբուրգ սույն թվականի հուլիսի 15-17-ը կատարած այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ, երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանի կայուն զարգացման տեսանկյունից հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և տնտեսական կապերի դիվերսիֆիկացիան: Մհեր Գրիգորյանը և Վասիլիս Մարագոսը անդրադարձել են նաև ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ բանակցությունների ընթացքին և իրականացվող աշխատանքներին:

Мгер Григорян принял главу делегации ЕС в Армении
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян принял главу делегации Европейского Союза в РА, посла Василиса Марагоса. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе встречи обсуждались актуальные вопросы повестки дня сотрудничества между Республикой Армения и Европейским Союзом, а также ход реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита вице-премьера Мгера Григоряна в Брюссель и Люксембург 15-17 июля сего года.
Стороны обменялись мнениями по региональным развитиям, обоюдно подчеркнув важность разблокирования коммуникаций и диверсификации экономических связей с точки зрения устойчивого развития региона.
Мгер Григорян и Василис Марагос также обсудили ход переговоров по либерализации визового режима с ЕС и проводимую в этом направлении работу.