«Մեր երկրին արևմուտքից մոտենում են սառը օդային հոսանքներ: Այդ սառը օդային հոսանքների ներթափանցումը կսկսվի վաղը հետկեսօրյա ժամերից և կշարունակվի մինչև օգոստոսի 11-ը ներառյալ»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Նա նշել է, որ օգոստոսի 9-11-ն ընկած ժամանակահատվածում և գիշերային, և ցերեկային ժամերին հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը այսօրվա համեմատ կնվազի 4 6 աստիճանով և արդեն օգոստոսի 11-ին գիշերային ժամերին հանրապետության ամենաշոգ հատվածներում՝ ինչն է Արարատյան դաշտը, Սյունիքի հովիտները, Երևանը գիշերային ժամերին նույնիսկ կզգանք զովություն:
Օգոստոսի 9-13-ն ընկած ժամանակահատվածում երեկոյան ժամերին հանրապետության առանձին հատվածներում սպասվում են կարճատև անձրևներ, քամու ուժգնացում։

К Армении с запада приближаются холодные воздушные потоки
«К Армении с запада приближаются холодные воздушные потоки, их проникновение начнется завтра после полудня и продлится до 11 августа включительно», – сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
По его словам, с 9 по 11 августа и по ночам, и в дневные часы на всей территории Армении температура воздуха, по сравнению с сегодняшним днем, понизится на 4-6 градусов, и уже в ночь на 11 августа в самых жарких районах республики – Араратской долине, низинах Сюника, Ереване – даже будет чувствоваться прохлада.
Кроме того, по словам Суреняна, с 9 по 13 августа в вечерние часы в отдельных регионах республики ожидаются кратковременные дожди и усиление ветра.