ՆԳՆ ոստիկանությունը ձեռնարկում է համապատասխան միջոցառումներ կապված Արցախի Հանրապետության պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանի մեքենայից գողության դեպքի հետ։
«Քաղաքացուց մեքենայից կատարված գողության վերաբերյալ ունենք ահազանգ։ Ըստ նախնական տվյալների, գողացել են մեքենայի հայելիները։ Այս պահին ՆԳՆ ոստիկանությունը ձեռնարկում է համապատասխան միջոցառումներ»,- Panorama.am-ին ասաց ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը՝ պատասխանելով հարցին, Արցախի պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանի մեքենայից գողության դեպքի մասին ՆԳՆ ոստիկանությունը ի՞նչ մանրամասներ կարող է հայտնել, դեպքի հետ կապված ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկվել։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ այս գիշեր կոտրել են Արցախի պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանի մեքենան՝ պատճառելով մոտ 3500 դոլարի նյութական վնաս։

МВД Армении – о краже из автомобиля государственного министра Арцаха Нжде Искандаряна
Полиция МВД Армении принимает соответствующие меры в связи со случаем кражи из автомобиля государственного министра Республики Арцах Нжде Искандаряна.
«Поступило сообщение от гражданина о краже из автомобиля. По предварительным данным, были похищены зеркала машины. В настоящий момент Полиция МВД предпринимает соответствующие мероприятия», – заявил Panorama.am пресс-секретарь МВД Нарек Саркисян, отвечая на вопрос о деталях происшествия и предпринятых мерах.
Ранее сообщалось, что ночью повредили автомобиль государственного министра Республики Арцах (НКР) Нжде Искандаряна, в результате чего был причинен имущественный ущерб.