«Քըլըչը Հայաստան է եկել թուրքական նախապայմանների բավարարման համար. ոչ nւրաgմանը». Ակցիա՝ կառավարության դիմաց
15:51 12/09/2025
ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության անդամներն ակցիա են իրականացնում կառավարության դիմաց՝ հայկական և թուրքական կողմից բանակցողներին հայտնելու իրենց անհամաձայնությունը թուրքական նախապայմանների բավարարմանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Հայաստան է ժամանել Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը։
«Այսօր Հայաստան է ժամանել  Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը՝ Հայաստան-Թուրքիան միջպետական ճանապարհների կարգավորման անվան տակ, սակայն  բոլորս հասկանում ենք, որ այս հանդիպումը թուրքական կողմից նախապայմանները բավարարելու համատեքստում է։
Դրա վառ ապացույցն է  Հայաստանի կառավարության կողմից այցի ժամանակացույցն ու օրակարգը գաղտնի  պահելը։ Մենք դեմ ենք այս ուրացման քաղաքականությանը։ Թուրքիայի քաղաքականությունը 110 տարի առաջ և հիմա չի փոխվել։ Թուրքիա պատրաստ չէ Հայաստանի հետ երկխոսության՝ առանց  նախապայմանների։  Թուրքիան ուղղակի մասնակիցն է Հայաստանի և Արցախի դեմ տեղի ունեցած ագրեսիայի։ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը սակարկման ենթակա չէ։ Հայաստանում կա սերունդ, որը պահանջում է Ցեղասպանության ճանաչում և հատուցում։
Ուստի հայտարարում ենք՝ այս իշխանությունների հետ ձեռք բերված յուքանաչյուր պայմանավորվածություն առ ոչինչ է »,- հայտարարեց երիտասարդներից մեկը։ Այնուհետև բոլորը սկսեցին վանկարկել «ոչ ուրացմանը»։

«Кылыч прибыл в Армению в контексте выполнения Ереваном предусловий Анкары. Нет отречению!» Акция у правительства
16:40 12/09/2025
Члены Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» проводят акцию у здания правительства Армении, чтобы выразить переговорщикам от Армении и Турции своей несогласие с удовлетворением турецких предварительных условий.
Напомним, сегодня, 12 сентября, в Армению прибыл спецпредставитель Турции по нормализации армяно-турецких отношений Сердар Кылыч.
«Сегодня в Армению прибыл специальный представитель Турции Сердар Кылыч – якобы в рамках нормализации межгосударственных отношений. Однако всем очевидно, что эта встреча проводится в контексте выполнения армянской стороной  турецких предварительных условий.
Ярким доказательством является то, что правительство Армении держит в секрете как график визита, так и его повестку.
Мы выступаем против этой политики отречения. Политика Турции не изменилась: она такая же, как 110 лет назад. Турция не готова к диалогу с Арменией без. Более того, Турция является прямым участником агрессии против Армении и Арцаха.
Память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года не подлежит торгу. В Армении есть поколение, которое требует признания Геноцида армян и возмещения.
Посему заявляем: любые договоренности, достигнутые с этими властями, ничтожны», – отметил один из участников акции.