Հայաստանում է լինելու ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավարը
Սեպտեմբերի 11-ին և 12-ին Հայաստանում է լինելու ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավար Բրենդան Հենրեհենը։ Այս մասին հայտնում են ԱՄՆ դեսպանությունից։
«Այցն ընդգծում է տարածաշրջանում խաղաղությունն ու կայունությունը խթանելու հարցում Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի ընդհանուր հանձնառությունը։ Զարգացնելով մեր ռազմավարական գործընկերության հիմքերը՝ մենք շարունակում ենք ամրապնդել երկկողմ կապերն ու դիտարկել համագործակցության հնարավորությունները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող առանցքային ուղղություններում»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Senior Bureau Official for the U.S. State Department's Bureau of European and Eurasian Affairs, Brendan Hanrahan, has visited Armenia, the U.S. Embassy in Yerevan reported.
"Senior Bureau Official Hanrahan’s visit on September 11-12 underscores the United States’ and Armenia’s shared commitment to promoting peace and stability in the region. Building on the foundations of our strategic partnership, we continue to strengthen bilateral ties and explore opportunities for cooperation across key areas of mutual interest," the embassy said.