Զինեդին Զիդանը համաձայնության է եկել նոր թիմի հետ
«Ռեալ Մադրիդի» նախկին գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը հաջողությամբ բանակցություններ է վարել Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ՝ ազգային հավաքականում նշանակվելու համար: El Nacional-ի փոխանցմամբ՝ կողմերը նախնական համաձայնության են եկել:
Ավելի վաղ մամուլում տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ աստղային մասնագետը կարող է փոխարինել Դիդիե Դեշամին 2026 թվականի Աշխարհի առաջնությունից հետո։ euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, ֆրանսիայի ազգային հավաքականում աշխատելու համար Զիդանը մերժել է մնացած բոլոր առաջարկները։
Զիդանը նախկինում հաջողությամբ աշխատել է «Ռեալ Մադրիդում»։ Ֆրանսիացի մասնագետը «արքայական» ակումբի հետ երեք անգամ անընդմեջ հաղթել է ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգան, ինչպես նաև նվաճել է Իսպանիայի առաջնությունը։

Бывший главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан провел успешные переговоры с федерацией футбола Франции о назначении в национальную команду. Как информирует El Nacional, стороны достигли предварительной договоренности.
Как передает ЕВРО-ФУТБОЛ, ранее в прессе сообщалось, что звездный специалист может сменить Дидье Дешама у руля «трехцветных» после завершения чемпионата мира – 2026. Ради работы в сборной Франции Зинедин отклонил все другие предложения.
Зидан ранее успешно поработал в «Реале». Французский специалиста три раза подряд выигрывал с «королевским» клубом Лигу чемпионов УЕФА, а также побеждал в чемпионате Испании.