Միասին մենք հաղթանակ կկերտենք նախ Վաղարշապատում. Արթուր Վանեցյան
Նոյեմբերի 16-ին Վաղարշապատ խոշորացված համայնքում տեղի են ունենալու ՏԻՄ ընտրություններ։ «Հայրենիք» կուսակցությունը համայնքապետի թեկնածու է առաջադրել բանաստեղծ-հրապարակախոս Խաչիկ Մանուկյանին։
«Վստահ եմ՝ պարոն Մանուկյանը հենց այն անձն է, ով կարող է ստանձնել մեր հոգևոր մայրաքաղաքի ղեկավարի պաշտոնը և իր աշխատասիրությամբ ու նվիրումով նոր շունչ տալ Էջմիածնի և հարակից գյուղերի զարգացմանը։ Միասին մենք հաղթանակ կկերտենք նախ Վաղարշապատում, ապա նաև ամբողջ Հայաստանում։ Ի գործ, սիրելի թիմակիցներ։ Աստծով»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
ԱԱԾ նախկին տնօրենը նշել է, որ «Հայրենիք»-ը հանրապետության բոլոր համայնքներում բացում է նոր գրասենյակներ, ինչն ինքնանպատակ չէ։
«Շփվել ժողովրդի հետ, հասկանալ, թե ինչ խնդիրներ կան մեր ժողովրդի մոտ և այդ խնդիրներին տալ լուծումներ»,-Վաղարշապատում կուսակիցների, համակիրների հետ հանդիպմանն ասել է նա։
«Հայրենիք»-ի կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Խաչիկ Մանուկյանը նշել է, եթե չմասնակցեր ընտրություններին, կհամարեր, որ դավաճանում է իր քաղաքին, իր հայրենակցին։
«Քանի որ հիմա ճակատագրական պահեր են, վստահ եմ, որ ողջ հայության հայացքը լինելու է  դեպի Էջմիածինը՝ որպես հոգևոր կենտրոն։ Վստահ եղեք, մենք այդ հաղթական քայլերն անելու ենք։ Ինչո՞ւ «Հայրենիք»-ի հետ, որովհետև թարմ ուժ է, նոր ուժ է՝ երիտասարդներով լի, մտածողներով լի, գիտնականներով լի։ Ամեն անգամ այս գրասենյակում ես տեսնում եմ այն երևելիներին, որոնք իսկապես նվիրում ունեն մեր ազգին, մեր երկրին։ Մենք չենք վախենում հաղթություն բառն արտաբերելուց, մենք չենք կարող  պարտությունը հաղթանակ համարել, մենք իրական հաղթանակներով ենք շարժվելու»,-իր ելույթում ասել է Խաչիկ Մանուկյանը։

Artur Vanetsyan: 'Together, we will first achieve victory in Vagharshapat'
Local self-government elections are scheduled to be held in the enlarged Armenian community of Vagharshapat on November 16. The Homeland Party has nominated poet and publicist Khachik Manukyan as its candidate for community head.
“I am confident that Mr. Manukyan is the right person to take on the responsibility of leading our spiritual capital. With his dedication and hard work, he will breathe new life into the development of Echmiadzin and the surrounding villages. Together, we will achieve victory first in Vagharshapat, and then throughout Armenia. Let's get to work, dear colleagues. God be with us,” Homeland Party leader Arthur Vanetsyan wrote on Facebook on Tuesday.
The former director of the National Security Service stressed that opening new party offices across the country is not an end in itself.
“The goal is to communicate with the people, to understand their problems and to find solutions,” Vanetsyan told supporters and party members during a campaign meeting in Vagharshapat.
In turn, Khachik Manukyan said his decision to run in the elections was driven by a sense of duty to his city and community.
“At this decisive moment, I am certain that the eyes of all Armenians will be on Echmiadzin as our spiritual center. Rest assured, we will take those victorious steps. Why with the Homeland Party? Because it is a new force full of young people, professionals and scholars. Each time I visit this office, I meet individuals devoted to our nation and country. We are not afraid to speak the word ‘victory.’ We will never disguise defeat as victory and will achieve real victories,” Manukyan declared in his speech.