Միասին մենք հաղթանակ կկերտենք նախ Վաղարշապատում. Արթուր Վանեցյան
Նոյեմբերի 16-ին Վաղարշապատ խոշորացված համայնքում տեղի են ունենալու ՏԻՄ ընտրություններ։ «Հայրենիք» կուսակցությունը համայնքապետի թեկնածու է առաջադրել բանաստեղծ-հրապարակախոս Խաչիկ Մանուկյանին։
«Վստահ եմ՝ պարոն Մանուկյանը հենց այն անձն է, ով կարող է ստանձնել մեր հոգևոր մայրաքաղաքի ղեկավարի պաշտոնը և իր աշխատասիրությամբ ու նվիրումով նոր շունչ տալ Էջմիածնի և հարակից գյուղերի զարգացմանը։ Միասին մենք հաղթանակ կկերտենք նախ Վաղարշապատում, ապա նաև ամբողջ Հայաստանում։ Ի գործ, սիրելի թիմակիցներ։ Աստծով»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
ԱԱԾ նախկին տնօրենը նշել է, որ «Հայրենիք»-ը հանրապետության բոլոր համայնքներում բացում է նոր գրասենյակներ, ինչն ինքնանպատակ չէ։
«Շփվել ժողովրդի հետ, հասկանալ, թե ինչ խնդիրներ կան մեր ժողովրդի մոտ և այդ խնդիրներին տալ լուծումներ»,-Վաղարշապատում կուսակիցների, համակիրների հետ հանդիպմանն ասել է նա։
«Հայրենիք»-ի կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Խաչիկ Մանուկյանը նշել է, եթե չմասնակցեր ընտրություններին, կհամարեր, որ դավաճանում է իր քաղաքին, իր հայրենակցին։
«Քանի որ հիմա ճակատագրական պահեր են, վստահ եմ, որ ողջ հայության հայացքը լինելու է  դեպի Էջմիածինը՝ որպես հոգևոր կենտրոն։ Վստահ եղեք, մենք այդ հաղթական քայլերն անելու ենք։ Ինչո՞ւ «Հայրենիք»-ի հետ, որովհետև թարմ ուժ է, նոր ուժ է՝ երիտասարդներով լի, մտածողներով լի, գիտնականներով լի։ Ամեն անգամ այս գրասենյակում ես տեսնում եմ այն երևելիներին, որոնք իսկապես նվիրում ունեն մեր ազգին, մեր երկրին։ Մենք չենք վախենում հաղթություն բառն արտաբերելուց, մենք չենք կարող  պարտությունը հաղթանակ համարել, մենք իրական հաղթանակներով ենք շարժվելու»,-իր ելույթում ասել է Խաչիկ Մանուկյանը։

Артур Ванецян: Вместе мы одержим победу сначала в Вагаршапате
16 ноября в укрупненной общине Вагаршапат Армавирской области Армении состоятся выборы в органы местного самоуправления. Партия «Айреник» («Отечество»)выдвинула кандидатом на пост главы общины поэта и публициста Хачика Манукяна.
«Я уверен, что г-ин Манукян — именно тот человек, который может возглавить нашу духовную столицу и своим трудолюбием и преданностью вдохнуть новую жизнь в развитие Эчмиадзина и прилегающих сел. Вместе мы одержим победу сначала в Вагаршапате, а затем и во всей Армении. Приступим к делу, дорогие соратники. С Богом», – написал на своей странице в соцсети Facebook председатель партии «Отечество», бывший директор СНБ РА Артур Ванецян.
Он при этом отметил, что партия «Отечество» открывает офисы во всех общинах республики, однако это вовсе не самоцель.
«Наша цель – общаться с народом, понять, с какими проблемами сталкиваются люди, и находить решения этим проблемам», – заявил Артур Ванецян на встрече с однопартийцами и сторонниками в Вагаршапате.
Кандидат на пост мэра Вагаршапата от партии «Отечество» Хачик Манукян в свою очередь отметил, что если бы он не принял участия в выборах, то посчитал бы это предательством по отношению к своему городу и своим землякам.
«Сейчас мы проживаем судьбоносные моменты, и я уверен, что взоры всего армянства будут обращены к Эчмиадзину как к духовному центру. Уверяю вас, мы сделаем эти победные шаги. Почему именно с партией „Отечество“? Потому что это свежая сила, новая сила, в ее составе – молодые, думающие люди, ученые. Каждый раз, бывая в этом офисе, я вижу замечательных личностей, искренне преданных нашему народу и нашей стране. Мы не боимся произносить слово „победа“. Мы не можем выдавать поражение за победу, мы будем руководствоваться реальными победами», – указал Хачик Манукян.