Ջրանցքում լողալու համար Վենետիկ զբոսաշրջիկների մուտքն արգելել են
Վենետիկում արձակուրդն անցկացնելու եկած զույգը ստիպված է եղել հենց նույն օրը վերադառնալ տուն։ Բանն այն է, որ գոնդոլավարները ոստիկանությանը հայտնել են՝ մի տղամարդ է լողում Մեծ ջրանցքում։ Արդյունքում ժամանելու նույն օրը 35-ամյա բրիտանացի տղամարդը և նրա 25-ամյա ռումինացի ընկերուհին ստիպված են եղել վերադառնալ Մեծ Բրիտանիայում գտնվող իրենց տուն։
CNN-ի փոխանցմամբ, Վենետիկի քաղաքային ոստիկանության տվյալներով՝ զույգը տուգանվել է 450 եվրոյով և արտաքսվել Վենետիկից 48 ժամով, ինչը այս տարի քաղաքում վատ վարքագիծ ցուցաբերած զբոսաշրջիկների նկատմամբ կիրառվող 1136-րդ նման պատիժն է։ Անանուն զույգը լողացել է Սուրբ Մարկոսի հրապարակի մոտ գտնվող Ակադեմիա կամրջի մոտ, և գոնդոլավարներն անմիջապես զանգահարել են ոստիկաններին, որոնք նրանց դուրս են բերել ջրից։

В Венеции туристов оштрафовали и выдворили из города за нарушение необычного правила
Венецианская полиция оштрафовала 35-летнего мужчину и его 25-летнюю подругу, проживающих в Великобритании, после того как их застали прыгающими в Гранд-канал в последний день отпуска, пишет Daily Mail. Кроме того, паре запретили находиться в Венеции.
Инцидент произошел на одном из центральных водных маршрутов города, а купание в каналах Венеции запрещено из-за опасности навигации. По данным итальянских СМИ, паре выписали штраф в размере €450 и запретили находиться в городе, дав туристам 48 часов на то, чтобы уехать. Нарушение было замечено гондольерами, которые сообщили о случившемся властям.
Инцидент вызвал волну негодования среди местных жителей и активистов инициативы «Венеция — это не Диснейленд», выступающей за строгие меры против туристов, нарушающих порядок. Комментаторы в социальных сетях считали штрафы недостаточно жесткими и призывали к ужесточению наказаний, чтобы пресечь подобные «поиски популярности» и защитить повседневную жизнь горожан, пишет «Газета.Ру».