Ֆրանսիացին 600 պահպանակ է ուղարկել խորհրդարանի անդամներին՝ նրանց բազմացումը կանխելու համար։
Ֆրանսիայի քաղաքացի Պիերո Լե Զիգոն 600 պահպանակ է ուղարկել Ազգային ժողով, քանի որ կարծում է, որ պատգամավորները «չպետք է բազմանան»։ Լուրը հաղորդում է Le Depeche-ը։
«Քաղաքական գործիչների վարքից վրդովված քաղաքացին 600 պահպանակ է ուղարկել խորհրդարանի անդամներին՝ «նրանց բազմացումը կանխելու» համար»,-հաղորդում է պարբերականը։
Ըստ լրատվամիջոցների՝ Էրո նահանգի Լոդև քաղաքի բնակիչ Պիերո Լե Զիգոն «բառեր չունի նկարագրելու խորհրդարանի անդամների ներկայիս վարքագծից» և քաղաքականությունից իր հիասթափությունը։
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ ֆրանսիացի քաղաքացին հայտնի է իր արտասովոր վարքագծով. օրինակ՝ 2019 թվականին նա բանտային գիշերանոց է ուղարկել բանտարկված քաղաքապետ Պատրիկ Բալկանիին։ լուրը հայտնում է gazeta.ru-ն։

Француз отправил депутатам 600 презервативов, чтобы они не размножались
Гражданин Франции Пьерро ле Зиго отправил в нацсобрание 600 презервативов, потому что считает, что депутаты «не должны размножаться». Об этом пишет Le Depeche.
«Гражданин, возмущенный поведением политиков, отправил депутатам парламента 600 презервативов, чтобы «они не размножались»», — говорится в сообщении издания.
Как пишет СМИ, у Пьерро ле Зиго, жителя Лодева в Эро, «нет слов, чтобы описать нынешнее поведение депутатов» и свое разочарование политикой.
Гражданин Франции, отмечается в сообщении, известен экстраординарными выходками: к примеру, в 2019-м он отправил тюремную пижаму заключенному мэру Патрику Балкани,отмечает gazeta.ru.