Ավտովթարից մահացել է Գագիկ Ջհանգիրյանի թոռնիկը
Մահացել է ՀՀ զինվորական նախկին դատախազ, ԲԴԽ նախկին նախագահ Գագիկ Ջհանգիրյանի թոռնիկը: Այս մասին հայտնում է «Մեդիահաբ»-ը՝ վկայակոչելով ընտանիքի հարազատի սոցցանցում արված գրառումը։
«Խորը ցավով հայտնում ենք, որ մեր Տիգրանը այսօր հրեշտակ դարձավ: Հոգեհանգիստը տեղի կունենա Կոնդի սուրբ Հովհաննես եկեղեցում սեպտեմբերի 19-ին ժամը 18:00-ին, իսկ հողարկավորությունը սեպտեմբերի 20-ին ժամը 13:00-ին: Լույսերի մեջ մնաս մեր հրաշք տղա»,- գրել է ընտանիքի հարազատը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 30-ին խոշոր ավտովթար էր տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Դիլիջանի թունելի հարևանությամբ բախվել էին «Toyota Land Cruiser» և «Hyundai X35» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Վթարի հետևանքով 10 վիրավորներ, որոնցից 4-ը երեխաներ են, տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ։ Մամուլը գրել էր, որ «Toyota Land Cruiser» -ի մեջ եղել են վարորդ Կ.Սեդրակյանը, Լիլիթ Գագիկի Ջհանգիրյանը, Ա.Սեդրակյանը, Կ.Սեդրակյանը, Տ.Սեդրակյանը, որոնք մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց։ Վերջիններս Գագիկ Ջհանգիրյանի դուստրը, փեսան ու թոռներն են։

В больнице скончался пострадавший в ДТП 6-летний Тигран – внук Гагика Джангиряна
В больнице скончался пострадавший в ДТП 6-летний Тигран – внук бывшего военного прокурора, бывшего и.о. председателя Высшего судебного совета Армении Гагика Джангиряна. Об этом сообщает Mediahub.am со ссылкой на запись в соцсети одного из родственников.
«С глубокой скорбью сообщаем, что наш Тигран сегодня стал ангелом. Панихида состоится 19 сентября в 18:00 в церкви Сурб Ованес (Святого Иоанна) в Конде, а похороны – 20 сентября в 13:00», – говорится в записи.
Семья дочери Джангиряна попала в дорожно‑транспортное происшествие в конце августа при выезде из Дилижанского тоннеля.
Напомним, 30 августа в Тавушской области Армении произошло крупное ДТП. Возле Дилижанского тоннеля столкнулись автомобили марок «Toyota Land Cruiser» и «Hyundai X35».
В результате аварии 10 человек, в том числе 4 детей, были доставлены в медицинские центры. СМИ сообщали, что в «Toyota Land Cruiser» находились водитель К. Седракян, Лилит Гагиковна Джангирян, А. Седракян, К. Седракян и Т. Седракян, получившие телесные повреждения и доставленные в больницу.