Պաշտոնական նամակով խնդրել եմ, որ Ադրբեջանում ԵՄ դեսպանն այցելի Բաքվում պահվող մեր գերիներին. Հայկ Մամիջանյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը գրում է.
«Հաշվի առնելով Ադրբեջանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի փակումը՝ այսօր պաշտոնական նամակով դիմել եմ ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասին և Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսին՝ խնդրելով, որ Ադրբեջանում ԵՄ դեսպանն այցելի Բաքվում պահվող մեր գերիներին։
Նամակում ներկայացրել եմ մեր հայրենակիցներին Բաքվի բանտում սպառնացող վտանգները, բեմականացված դատավարությունները և մարդասիրական տեսանկյունից այդօրինակ այցելությունների կարևորությունը»։

MP asks EU envoy to visit Armenian prisoners in Azerbaijan
Opposition MP Hayk Mamijanyan, head of the Pativ Unem faction in the National Assembly, has formally asked the EU ambassador to Azerbaijan to visit Armenian prisoners held in Baku.
In light of the closure of the International Committee of the Red Cross office in Azerbaijan, Mamijanyan sent an official letter to EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas and EU Ambassador to Armenia Vassilis Maragos. The letter urges the EU envoy in Azerbaijan to meet with Armenian prisoners.
Mamijanyan highlighted the threats facing Armenians in Baku prisons and their show trials, stressing the humanitarian importance of such visits.