Ջերմաստիճանը վաղվանից կսկսի բարձրանալ
Երևանում սեպտեմբերի 19-ի ցերեկը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-17մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 21-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 20-ին, 22-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
​​​​​​​​​​​​​​​​Մարզերում սեպտեմբերի 19-ի ցերեկը շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Սեպտեմբերի 20-21-ին, 22-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 23-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 5-9մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 19-ի ցերեկը կնվազի՝ 8-12, 20-ի ցերեկը կբարձրանա՝ 4-5 աստիճանով։

Температура воздуха в Армении днем 20-го сентября повысится на 4-5 градусов
Днем 19-го сентября в большинстве регионов Армении время от времени ожидаются дожди и грозы, в отдельных местах ожидаются проливные дожди, возможен град. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
При этом 20-21, 22-го сентября в отдельных регионах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы. А 23-24 сентября установится погода без осадков.
Ветер будет дуть северо-восточный, 5-9 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра  – с порывами до 18-22 м/с.
Днем 19-го сентября температура воздуха понизится на 8-12 градусов, днем 20-го сентября – повысится на 4-5 градусов.