Փաշինյանը սեպտեմբերի 25-ին Մոսկվայում Պուտինի և Լուկաշենկոյի հետ միասին կմասնակցի ֆորումի
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 25-ին ելույթ կունենա Ատոմային էներգիայի համաշխարհային ֆորումում, որը նվիրված է Ռուսաստանի միջուկային արդյունաբերության 80-ամյակին։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից։
Նշվում է, որ Մոսկվայում կայանալիք ֆորումին կմասնակցեն Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, նաև Նիկոլ Փաշինյանը, Իրանի, Ուզբեկստանի , Եգիպտոսի, Նիգերի ներկայացուցիչներ, Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին և մի շարք մասնագիտացված կազմակերպությունների անդամներ։
«Ֆորումից հետո Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումներ կունենա մի շարք արտասահմանյան պատվիրակությունների ղեկավարների հետ», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը լրագրողներին հայտնել էր, որ Մոսկվայում նախատեսվում է Հայաստանի և Ռուսաստանի առաջնորդներ Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։

Пашинян примет участие в глобальном атомном форуме в Москве 25 сентября вместе с Путиным и Лукашенко
16:36 24/09/2025
Президент России Владимир Путин в четверг, 25 сентября, выступит на глобальном атомном форуме, посвященном 80-летию атомной промышленности РФ. Об этом рассказали в пресс-службе Кремля.
«Вместе с российским лидером в форуме примут участие Президент Республики Белоруссия Александр Лукашенко, исполняющий обязанности Президента Республики Союз Мьянма Мин Аун Хлайн, Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, Премьер-министр Федеративной Демократической Республики Эфиопия Абий Ахмед, генеральный директор Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Рафаэль Гросси, а также представители Исламской Республики Иран, Республики Узбекистан, Арабской Республики Египет, Республики Нигер и некоторых специализированных организаций.
После форума Владимир Путин проведёт встречи с рядом руководителей иностранных делегаций», - говорится в сообщении.
Ранее Ален Симонян сообщил журналистам, что в Москве планируется встреча лидеров Армении и России – Никола Пашиняна и Владимира Путина.