«Հարկ համարեցի, խոսեցի». Լևոն Տեր-Պետրոսյան
«Հարկ համարեցի, խոսեցի»,-  լրագրողներին ասաց ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե  ինչո՞ւ է վերջին շրջանում ակտիվացել և քննադատական գրառումներ անում։
Հարցին՝ ՀԱԿ-ը մասնացելո՞ւ է  առաջաիկա խորհրդարանական ընտրություններին, նա պատասխանեց. «Լևոն Զուրաբյանին հարցրեք»։
Մեկ այլ հարցի, թե ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը «ծանր տանում իր գրառումները», ՀՀ առաջին նախագահը պատասխանեց. «Իրեն հարցրեք»։
Հիշեցնենք, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Մատենադարանում մասնակցում էր իր 80-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովին։

Левон Тер-Петросян: «Счел нужным – высказался»
«Счел нужным – высказался», – заявил журналистам первый президент РА Левон Тер-Петросян, отвечая на вопрос о том, почему в последнее время он активизировался и публикует записи с критикой в адрес Никола Пашиняна.
На вопрос о том, будет ли партия «Армянский национальный конгресс» участвовать в предстоящих в 2026 году парламентских выборах, он ответил: «Спросите Левона Зурабяна».
На другой вопрос о том, почему Никол Пашинян «тяжело воспринимает его записи», первый президент РА ответил: «Спросите у него».
Отметим, сегодня в Матенадаране прошла международная научная конференция, посвященная 80-летию Левона Тер-Петросяна.