Ոստիկանությունն այցելել է լրագրող Սյուզի Բադոյանի տուն. Սամսոնյանը մանրամասեր է հրապարակում
Ոստիկանությունն այսօր այցելել է լրագրող Սյուզի Բադոյանի տուն։ Այս մասին հայտարարել է «Անտիֆեյք»-ի հիմնադիր Նարեկ Սամսոնյանը։
«Սյուզի Բադոյանը տանը չի լինում, բնակարանից դուրս եկած է լինում։ Ծեծում են բոլոր հարևանների դռները, հարցնում են՝ այստե՞ղ է ապրում։ Քաղաքական հարցերով վարչությունն է, չգիտենք, ով է ղեկավարը, անձամբ կուրացիա է անում տիկին նախարարը։ Զանգում են Սյուզիին, Սյուզին պատասխանում է, ի՞նչ է պարզվում, նման երկրորդ բան գոյություն չունի։ Տեսնում եք, ի՞նչ է կատարվում Հայաստանում, իսկ սրանք զբաղված են քաղաքական հակառակորդներին լռեցնելով։
Սյուզի Բադոյանը «Իմնեմնիմի»-ի եթերում հայտնում է, որ իր ունեցած տեղեկություններով, դպրոցներից մեկում միջին դասարանցիներին նարկոտիկ են հյուրասիրել, բառացի ասում է. «ես չգիտեմ, այս ինֆորմացիան ինչքանով է ճիշտ, առավոտյան ճշտելու եմ, աստված եմ կանչում, որ ես սխալված լինեմ»»,-մանրամասնեց Սամսոնյանը։
Նա ընդգծեց, օր ու մեջ հանրապետությունում մարդ են սպանում, իսկ ոստիկանությունը լրագրողին ստիպում է հաղորդում տալ։
«Մարդիկ մեր եթերում խոսք ասելուց հետապնդման են ենթարկվում։ Բադոյան Սյուզիի նկատմամբ բացահայտ հետապնդում է կամ հետապնդման փորձ»,-ասաց Սամսոնյանը։

Police officers visited the home of journalist Syuzi Badoyan on Monday, Narek Samsonyan, founder of the news website AntiFake.am, reported.
Samsonyan said Badoyan was not home at the time, but neighbors reported that officers knocked on doors in the building, asking whether she lived there. He claimed the inquiry was conducted by a police division handling political cases.
The visit came shortly after Badoyan’s remarks on the Imnemnimi podcast, where she said she had received unverified information about drugs being offered to middle school students. Badoyan stressed she could not confirm the report and expressed hope that it was untrue.
Samsonyan accused authorities of targeting journalists instead of addressing rising violent crime in Armenia.
“People are being harassed simply for speaking on our broadcasts. What Syuzi Badoyan is facing is nothing short of persecution,” he said.