Ոստիկանությունն այցելել է լրագրող Սյուզի Բադոյանի տուն. Սամսոնյանը մանրամասեր է հրապարակում
Ոստիկանությունն այսօր այցելել է լրագրող Սյուզի Բադոյանի տուն։ Այս մասին հայտարարել է «Անտիֆեյք»-ի հիմնադիր Նարեկ Սամսոնյանը։
«Սյուզի Բադոյանը տանը չի լինում, բնակարանից դուրս եկած է լինում։ Ծեծում են բոլոր հարևանների դռները, հարցնում են՝ այստե՞ղ է ապրում։ Քաղաքական հարցերով վարչությունն է, չգիտենք, ով է ղեկավարը, անձամբ կուրացիա է անում տիկին նախարարը։ Զանգում են Սյուզիին, Սյուզին պատասխանում է, ի՞նչ է պարզվում, նման երկրորդ բան գոյություն չունի։ Տեսնում եք, ի՞նչ է կատարվում Հայաստանում, իսկ սրանք զբաղված են քաղաքական հակառակորդներին լռեցնելով։
Սյուզի Բադոյանը «Իմնեմնիմի»-ի եթերում հայտնում է, որ իր ունեցած տեղեկություններով, դպրոցներից մեկում միջին դասարանցիներին նարկոտիկ են հյուրասիրել, բառացի ասում է. «ես չգիտեմ, այս ինֆորմացիան ինչքանով է ճիշտ, առավոտյան ճշտելու եմ, աստված եմ կանչում, որ ես սխալված լինեմ»»,-մանրամասնեց Սամսոնյանը։
Նա ընդգծեց, օր ու մեջ հանրապետությունում մարդ են սպանում, իսկ ոստիկանությունը լրագրողին ստիպում է հաղորդում տալ։
«Մարդիկ մեր եթերում խոսք ասելուց հետապնդման են ենթարկվում։ Բադոյան Սյուզիի նկատմամբ բացահայտ հետապնդում է կամ հետապնդման փորձ»,-ասաց Սամսոնյանը։

Сегодня полиция пришла домой к журналистке Сюзи Бадоян. Об этом рассказал основатель медиаресурса AntiFake.am, соавтор и ведущий подкаста «Imnemnimi» Нарек Самсонян.
«Сюзи Бадоян дома не оказалось, она уже вышла. Силовики постучались ко всем соседям, поспрашивали, здесь ли она живет. Это управление по политическим вопросам, мы не знаем, кто его возглавляет, но курирует лично министр. Звонят Сюзи, и что выясняется? Подобного не увидите где-либо еще. Видите, что происходит в Армении, а они заняты тем, что заставляют замолчать политических оппонентов.
В эфире подкаста „Imnemnimi” Сюзи Бадоян сообщила, что, по ее сведениям, в одной из школ учащихся средних классов „угостили” наркотиками. Она буквально сказала: „Я не знаю, насколько эта информация достоверна, утром проверю, молю Бога, чтобы это оказалось ошибкой”», – отметил Самсонян.
Самсонян подчеркнул, что каждый день в республике убивают людей, а полиция вместо того, чтобы заниматься этим, заставляет журналистку давать показания.
«Людей преследуют за то, что они говорят в нашем эфире. По отношению к Сюзи Бадоян явное преследование или попытка преследования», – сказал Самсонян.