Բյուջեի եկամուտները գերակատարվել են. Փաշինյան
2025թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին պետական բյուջեի հարկային եկամուտներն ու տուրքերը ծրագրվածի նկատմամբ գերակատարվել են 7.4 մլրդ դրամով։ Այսօր նման թվեր է հրապարակել երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պետական բյուջե են մուտքագրվել 2 տրլն 13 մլրդ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, որոնք նախորդ տարվա հունվար-սեպտեմբերի համեմատ ավել են 13.9 տոկոսով կամ 245.6 միլիարդ դրամով։ Շնորհակալություն եմ հայտնում աշխատող, արդյունք ստեղծող, օրենքով սահմանված հարկերը վճարող բոլոր քաղաքացիներին եւ այն պետական ծառայողներին, ում աշխատանքը նպաստում է պետական բյուջեի հարկային եկամուտների աճին»,-գրել է նա։

Armenia’s tax revenues and state duties for January-September 2025 have exceeded the government’s projections by 7.4 billion drams, according to Prime Minister Nikol Pashinyan.
In a social media post on Saturday, Pashinyan said that a total of 2 trillion 13 billion drams in tax revenues and state duties were collected during the nine-month period, an increase of 13.9% or 245.6 billion drams compared to the same period last year.
“I would like to thank all working citizens who create results and pay their taxes in accordance with the law, as well as the public servants whose efforts contribute to the growth of state budget revenues,” he wrote.