Աբովյանի կրակոցների գործով մեկ մարդ ձերբակալվել է
Աբովյան քաղաքում անցած գիեշր արձակած կրակոցների ու դրանց հետևանքով երեք մարդու վնասվածքներ ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձ), 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելը), 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 3-րդ մասով (խուլիգանությունը) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը) նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Panorama.am-ին քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ նախաքննության ընթացքում նշանակվել են դատաձգաբանական, դատագենետիկական և դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, կատարվում են անհետաձգելի վարութային և ապացուցողական գործողություններ։

После ночной разборки со стрельбой в Абовяне задержан 1 человек – СК Армении
Сегодня ночью в городе Абовян Котайкской области Армении ссора переросла в драку, прозвучали выстрелы. В связи с инцидентом задержан 1 человек.
По факту прозвучавших выстрелов и ранения 3 человек в городе Абовян в Котайкском областном следственном управлении Следственного комитета Республики Армения инициировано уголовное производство по ч.1 ст.44-155 (покушение на убийство), п.8 ч.2 ст.167 (причинение вреда здоровью средней тяжести), п.1 ч.2 и ч.3 ст. 297 (хулиганство) и ч.1 ст.335 (незаконный оборот огнестрельного оружия, его основных составляющих, боеприпасов и иных материалов, устройств, предметов) Уголовного кодекса Республики Армения.
Как сообщили Panorama.am в СК РА, в ходе предварительного расследования назначены судебно-баллистическая, судебно-генетическая и судебно-медицинская экспертизы.
Предварительное расследование продолжается, проводятся неотложные процессуальные и доказательственные действия.