Երկու օրերի ընթացքում 248 մեքենա հող է տեղափոխվել աղբավայր. Ավինյան
«Նուբարաշենի աղբավայրում լուսադեմին գրեթե մեծ մասամբ մարել են կրակի լեզվակները։ Առկա է մեծ ծավալի ծխածածկույթ»,-աղբավայրում կատարվող աշխատանքների մասին հայտնել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով, այս պահին աշխատում է շուրջ 20 միավոր հատուկ տեխնիկա՝ Փրկարար ծառայության, ԵԱՍՄ համայնքային հիմնարկի ու կապալառու ընկերությունների ամբարձիչներ ու բեռնատարներ՝ հողի ծածկույթով տարածքը լցնելու ուղղությամբ՝ ծուխը վերացնելու նպատակով։
«Երկու օրերի ընթացքում 248 մեքենա հող է տեղափոխվել աղբավայր։ Նուբարաշենի աղբավայրի տարածքի հսկողության ու անվտանգային կանոնների պահպանման նպատակով մեկնարկել են արտաքին լուսավորության համակարգի անցկացման, տեսախցիկների ու արգելապատնեշների տեղադրման նախապատրաստական աշխատանքներ։ Մուտքի վրա խստագույն ռեժիմ է սահմանված»,-հայտնել է Ավինյանը։

Пожар на свалке Нубарашена: языки пламени ликвидированы, сохраняется плотное задымление
«На Нубарашенской свалке в Ереване к рассвету языки пламени почти полностью погашены. Однако сохраняется плотное задымление», – сообщил занимающий пост мэра Еревана Тигран Авинян, рассказывая о проводимых на полигоне работах.
По его словам, в настоящее время задействовано около 20 единиц специальной техники – грузоподъемные машины и самосвалы Спасательной службы, муниципальной компании «Вывоз мусора и санитарная очистка в Ереване» и подрядных организаций. Работы ведутся по засыпке участка слоем земли с целью устранения дыма.
«В течение двух дней на свалку было доставлено 248 машин земли. С целью контроля территории Нубарашенской свалки и обеспечения соблюдения требований безопасности начаты подготовительные работы по установке системы наружного освещения, камер видеонаблюдения и ограждений. На въезде введен строгий режим», – отметил Авинян.