Նիկոլ Փաշինյանը փչել և ֆեյսբուք է նետել հերթական փուչիկը. Արմեն Աշոտյան
«Նիկոլ Փաշինյանը փչել և ֆեյսբուք է նետել հերթական փուչիկը, բայց այն այս անգամ ոչ թե արցախյան հիմնախնդրի, այլ կրթության կարևորության մասին է»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Աշոտյանը ենթադրեց, որ Փաշինյանը տեսել է, որ իր արցախյան բանակցային ստերը մեկ օր էլ չեն դիմանում ֆեյսբուքյան տիրույթում և պայթում են փուչիկի նման, նա որոշել է «պլաստինկեն» փոխել։
«Ավելի մեծ հակաքարոզչություն կրթության, քան դրա կարևորության մասին Նիկոլ Փաշինյանի զառանցանքներն են՝ դժվար է պատկերացնել»,- ասաց Աշոտյանը հիմնավորելով, որ Հայաստանի ամենակիսագրագետ, թերուս մարդը զբաղեցնում է ամենաբարձր պաշտոնը և վայելում բարեկեցիկ կյանք՝ բոլորի հաշվին։
«Հետևաբար իր կողմից կրթության քարոզչությունը փարիսեություն է ու ցինիկություն»,-ասաց ՀՀԿ փոխնախագահը։
Հայտնելով, որ սովորելն իրոք կարևոր է լավ ապրելու և արժանի քաղաքացի դառնալու համար՝ Աշոտյանը կոչ արեց «Սովորե՛ք Նիկոլի ինադու, կարծում եմ, որ իր օրինակը այլևս բացառություն է մեր պատմության մեջ, այլևս երբեք իր նման թերուս, անհայրենիք, անարժեք մարդ հայաստանում իշխանության չի լինելու։ Սովորեք ձեր համար, երկրի համար, Նիկոլի ինադուն և նրան հանելու համար»։

Ашотян: «Большей антирекламы образования, чем бредни Пашиняна, трудно представить»
Никол Пашинян надул очередной мыльный пузырь и представил это в Facebook: но на этот раз речь идет не об Арцахской проблеме, а о важности образования», – заявил в прямом эфире на своей странице в соцсети Facebook заместитель председателя РПА, бывший министр образования и науки РА Армен Ашотян.
Ашотян предположил, что Пашинян увидел: его ложь о переговорах по арцахской проблеме не выдерживает и дня в армянском сегменте Facebook и лопается, как мыльный пузырь, – поэтому он решил «сменить пластинку».
«Большей антирекламы образования, чем бредни Никола Пашиняна о его важности, трудно себе представить», – сказал Ашотян, обосновав это тем, что «самый полуграмотный, недоучившийся человек в Армении занимает высшую должность и живет в достатке за счет всех остальных».
«Следовательно, пропаганда образования с его стороны – это фарисейство и цинизм», – подчеркнул зампредседателя РПА.
Заявив, что учеба действительно важна, чтобы жить хорошо и быть достойным гражданином, Ашотян призвал:
«Учитесь – назло Николу! Думаю, его пример навсегда останется исключением в нашей истории: больше никогда такой недоучка, человек, не имеющий чувства Родины и ценностей, не придет к власти в Армении. Учитесь для себя, для страны, назло Николу и для его отстранения».