Վրաստանից արտաքսել են 26 օտարերկրյա քաղաքացու
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի դեպարտամենտը և նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումները Վրաստանից արտաքսել են 26 օտարերկրյա քաղաքացիների:
«Վերջին օրերին ձեռնարկված համալիր միջոցառումների արդյունքում երկրից արտաքսվել են Հնդկաստանի, Թուրքիայի, Չինաստանի, Պակիստանի, Թուրքմենստանի, Իրաքի, Եգիպտոսի, Ադրբեջանի, Հորդանանի և Չադի 26 քաղաքացի։
Գործող օրենսդրության համաձայն՝ արտաքսված անձանց արգելվել է մուտք գործել երկիր։
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի դեպարտամենտը երկրի ներսում անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարի համար պատասխանատու մարմինն է: Դրա լիազորություններից մեկն է Վրաստանում առանց օրինական հիմքի գտնվող օտարերկրյա քաղաքացիների նույնականացումը և նրանց Վրաստանից արտաքսումն իրականացնելը», – 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, նշվում է ՆԳՆ տեղեկատվության մեջ։

Georgia deports 26 foreign nationals
Georgia’s Interior Ministry has deported 26 foreign citizens as part of recent measures against illegal migration, 1tv.ge reported on Tuesday, citing the ministry.
According to the statement, those expelled include nationals of India, Turkey, China, Pakistan, Turkmenistan, Iraq, Egypt, Azerbaijan, Jordan and Chad. The individuals have also been banned from re-entering the country under Georgian law.
The ministry’s Migration Department, responsible for combating illegal migration, identified and removed the foreigners found to be residing in Georgia without legal status.